Уряд ухвалив постанову для запуску пілотного проєкту 5G: Україна починає тестувати нові стандарти зв’язку
Запуск 5G на всій території країни поки неможливий через воєнний стан, тому протягом двох років буде проводитись тестове використання обладнання та перевірятись сумісність мереж 5G з військовим обладнанням. Це важливий крок для повноцінного запуску 5G в Україні в майбутньому, а також один із пунктів стратегії розвитку телекому до 2030 року.
Окрім впровадження 5G, постановою передбачається використання частоти 2100 МГц не тільки для 3G, а і для інших технологій, таких як 2G або 4G. Це дасть більше гнучкості для операторів. А припинення використання частот 694-862 МГц для аналогового та цифрового телебачення звільнить їх для мобільного зв'язку.
Нині 5G функціонує вже в понад 90 країнах світу. Європейський Союз планує забезпечити цією технологією всі міста та головні дороги до 2025 року. Україна адаптує правила розподілу радіочастот, щоб вони відповідали європейським нормам з метою подальшої євроінтеграції.
Технологія 5G в 10 разів швидша за 4G і забезпечує обмін величезних обсягів інформації на надвисоких швидкостях, а також є безпечною для людей. Вона дозволить автоматизувати виробництво на заводах через різні системи управління, вдосконалити медичні технології через телемедицину, стимулювати розвиток розумних міст завдяки, наприклад, аналізу руху транспорту для зменшення заторів. 5G сприяє розвитку віртуальної і доповненої реальності, надаючи новий досвід та сприйняття в процесі. Розвиток електронних комунікацій був та залишається одним із пріоритетів для Мінцифри. Працюємо, щоб навіть під час війни покращувати якість українського зв’язку до нового рівня.