В Енергетичному Співтоваристві обговорили шляхи імплементації Директиви RED II та роль відновлюваної енергетики у плані Єврокомісії REPowerEU
За участю Держенергоефективності відбулася 13-та координаційна робоча зустріч з відновлюваної енергетики, організована Секретаріатом Енергетичного Співтовариства.
«Якщо раніше ми говорили про вплив пандемії на відновлювану енергетику, потім - про високі ціні на енергоресурси, то сьогодні – про відповідь на вторгнення росії в Україну. Єврокомісія презентувала план подолання залежності від російського викопного палива – REPowerEU та запропонувала збільшити ціль щодо «зеленої» енергії - до 45 % до 2030 року», - повідомив Меттью Балу, представник Єврокомісії.
Розвиток відновлюваної енергетики - один з головних напрямів плану. Завдання полягає у тому, щоб не лише нарощувати виробництво енергії з відновлюваних джерел, а й збільшувати можливості заміщення викопного палива у промисловості і транспорті.
Тож, за словами представника Єврокомісії, потрібно нарощувати темпи будівництва об'єктів відновлюваної енергетики: сонячних, вітрових станцій, потужностей, які працюють на біопаливі, розвивати водневу енергетику, збільшувати виробництво біометану.
Необхідно звернути увагу на прискорення надання дозволів на будівництво об’єктів відновлюваної енергетики, підтримку електрифікації та використання водню у промисловості.
Учасники зустрічі обговорили плани різних країн щодо розвитку «зеленої» енергетики та завдання директиви RED II.
«На виконання доручення Уряду Держенергоефективності розроблено проект Національного плану дій з відновлюваної енергетики. Планом передбачено збільшення споживання енергії з відновлюваних джерел до 27 % до 2030 року. Показники будуть переглянуті після війни, але цілі розвитку відновлюваної енергетики не мають бути менш амбітними», - повідомила Олена Ленська – заступник директора Департаменту розвитку відновлюваної енергетики Держенергоефективності.
План увійде складовою частиною в Інтегрований план з енергетики та клімату України.
«Також ми не припиняємо роботу над розробкою законодавства в сфері відновлюваної енергетики, зокрема щодо біоенергетики, біометану. Разом з Міненерго працюємо над Водневою стратегією країни, - додала вона. - Сподіваємося, що після війни інтеграція національного плану у життя відбудеться швидкими темпами».
Управління комунікації і зв’язків з громадськістю Держенергоефективності