В обігу з’явиться монета, присвячена Військам зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України
У Національному банку 08 серпня 2024 року, у День військ зв’язку, відбулася презентація нової обігової пам’ятної монети "Війська зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України".
Презентували її заступник Голови Національного банку Олексій Шабан та заступник начальника Головного управління зв'язку та кібербезпеки Генерального штабу Збройних Сил України полковник Олексій Науменко.
Нова обігова пам’ятна монета продовжує серію "Збройні Сили України" та присвячується українським воїнам-зв’язківцям, які щодня забезпечують комунікацію та управління військами, долають надскладні виклики і загрози, щоб захистити Україну в кібер- та інформаційному просторах.
"До професійного свята українських військових зв’язківців ми хочемо зробити символічний подарунок – нову обігову пам’ятну монету "Війська зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України". Адже надійний зв’язок в умовах бойових дій потрібен ЗСУ як повітря. Від якісного зв’язку, від самовідданості та мужності зв’язківців, які забезпечують його у надскладних умовах, часто залежить успішність виконання бойових задач, ефективність маневрів, збереження життя наших захисників, а також – наближення перемоги”, – прокоментував Олексій Шабан.
"Це не просто монета, а символ величезного внеску зв’язківців та фахівців з кібербезпеки у нашу спільну боротьбу за свободу і незалежність. Вона нагадує про ті надзвичайно важливі завдання, які воїни-зв’язківці виконують кожного дня. Перебуваючи на передовій чи в тилу, вдень і вночі вони забезпечують сили оборони одним із найважливіших ресурсів для проведення військових операцій – зв’язком, здійснюють захист інформаційно-комунікаційних систем, ведуть боротьбу у кіберпросторі, демонструючи ворогові міць нашого народу, та впевнено стверджують: зв’язок рятує життя не менше, ніж зброя", – сказав Олексій Науменко.
Про дизайн монети
Аверс монети – ідентичний з аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року, на ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України.
На реверсі монети по колу містяться написи "ВІЙСЬКА ЗВ’ЯЗКУ ТА КІБЕРБЕЗПЕКИ ЗСУ" та гасло її військовослужбовців: "СИЛЬНІ ТРИМАТИ ЗВ’ЯЗОК!". У центрі композиції, немов щит, що захищає інформаційний простір, зображено емблему Військ зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України, в її основі – восьмипроменева зірка в оточенні хрестоподібно розташованих орбіт та перехрещених блискавок. На задньому плані – схематично зображені лабіринти, які символізують передавання зашифрованих даних через заплутані захисні системи кіберпростору, де точиться невидима війна.
Як і всі інші обігові монети України, обігова пам’ятна монета "Війська зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України" є обов’язковою до приймання за її номіналом для всіх видів готівкових платежів та зарахування на рахунки.
Про обіг та реалізацію монети
Національний банк поступово підкріплюватиме обіговими пам’ятними монетами банки та СІТ-компанії для подальшої їх видачі клієнтам. Прийматимуться ці монети від клієнтів як звичайні обігові монети номіналом 10 гривень.
Поступово в готівковий обіг буде введено майже 10 млн штук таких обігових пам’ятних монет.
Водночас частина тиражу обігової пам’ятної монети "Війська зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України" буде сформована в спеціально оформлені ролики. Ролик міститиме 25 таких обігових пам’ятних монет. На спеціально оформленому сувенірному папері, в який запаковано кожний ролик, розміщено зображення емблеми Військ зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України та елементи, які імітують лабіринти зашифрованих даних. Тираж роликів – 20 тисяч штук.
У інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку реалізація таких роликів обігових пам’ятних монет у сувенірному пакованні розпочнеться з 09 серпня 2024 року.
Реалізація банками-дистриб’юторами (їх перелік зазначено на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку) здійснюватиметься поступово, в міру їх відвантаження Банкнотно-монетним двором НБУ. Детальнішу інформацію про початок реалізації та точки продажу можна дізнатися на їхніх офіційних сайтах.
Обігову пам’ятну монету "Війська зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України" Національний банк України вводить у готівковий обіг 08 серпня 2024 року.
Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом, маса – 6,4 г, діаметр – 23,5 мм, тираж – 10 000 000 штук (у тому числі 510 000 штук як сувенірна продукція). Гурт монети – рифлений.
Дизайн реверсу монети виконала Тетяна Балута; художник – Володимир Дем’яненко.