Сенсація

В Україні розпочато підключення теплопостачання об’єктам соціальної інфраструктури – Анатолій Замулко


Жовтень 16
12:02 2024

У межах підготовки до опалювального періоду в Україні відбувається поступове підключення теплопостачання об’єктам соціальної інфраструктури. Це відповідальний період, протягом якого є час для усунення певних недоліків у разі їх виявлення. Є підстави вважати, що здійснені підготовчі заходи дозволять вчасно розпочати опалювальний період та стабільно його пройти. Про це повідомив т. в. о. голови Держенергонагляду Анатолій Замулко в ефірі телемарафону «Єдині новини».

«Теплопостачальні організації виконали свої обов'язки щодо підготовки до опалювального періоду відповідно до наявних бюджетів і ресурсів. Усі суб'єкти у сфері теплопостачання провели ремонтну кампанію і випробування своїх мереж. Держенергонагляд постійно контролював процес випробувань та технічних замін в обладнанні», – повідомив він.

За його словами, основним чинником, який може вплинути на проходження опалювального періоду, є атаки на енергетичні об’єкти з боку агресора. Водночас на місцевому рівні розроблено різні сценарії для зменшення наслідків та усунення можливих проблем від ворожих атак.

Також вжито заходів щодо забезпечення стабільної роботи соціально важливих об'єктів у разі виникнення надзвичайних ситуацій. «Наразі максимальну кількість соціально важливих об’єктів оснащено генераторами. Важливо, щоб усі суб'єкти господарювання своєчасно реєстрували свої генератори в операторів системи розподілу, оскільки це дозволить оперативно реагувати на відключення електроенергії», – наголосив Анатолій Замулко.

Крім того, триває співпраця з міжнародними партнерами щодо постачання потужного обладнання, необхідного для роботи теплоцентралей і теплопостачальних компаній, а також електротехнічного обладнання для формування необхідних резервів.

Держенергонагляд і надалі здійснюватиме контроль за належним проходженням опалювального періоду, забезпечуючи систематичний моніторинг стану енергетичної інфраструктури та оперативне реагування на будь-які виклики. Влада вживає необхідних заходів для підтримки стабільності енергопостачання, аби забезпечити комфорт та безпеку громадян у цей важливий період.

Нагадаємо, що наразі до Верховної Ради України подано законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про теплопостачання» щодо державного енергетичного нагляду (контролю) у сфері теплопостачання» (реєстр. № 10403), розроблений за участі Держенергонагляду.

Зміни спрямовані на підвищення ефективності формування та реалізації державного енергетичного нагляду у сфері теплопостачання, посилення контролю держави за дотриманням суб’єктами відносин у сфері теплопостачання вимог нормативно-правових актів щодо забезпечення надійного постачання теплової енергії.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Яку винагороду можуть отримати військові за знищення або захоплення ворожої техніки

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: Київський інститут НГУ готує лідерів, здатних діяти в умовах сучасної війни

Прочитайте повну статтю

Компетентність як елемент безпеки: чому експортний контроль має починатися з освіти?

Прочитайте повну статтю

Засідання Ради суддів України відбудеться 26 червня 2026 року

Прочитайте повну статтю

ВРП внесе Президентові України подання про призначення п’ятьох суддів до апеляційних судів

Прочитайте повну статтю

Оптимізація судового навантаження через транстериторіальну підсудність: презентовано пілотний п...

Прочитайте повну статтю

Відновили документи після втрати через обстріл: допомога ВПО триває

Прочитайте повну статтю

Заволоділи майном київської лікарні на 300 млн грн: ДБР підозрює в оборудці ексзаступника секре...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь