Валерія Коломієць: в законі прописано жорстко, але вірно


Березень 27
18:31 2023

Після деокупації українських територій чи всі, хто працював на окупаційну російську владу є колаборантами? Чи відповідає українське законодавство викликам сучасності? Про це розповіла заступниця Міністра юстиції у суспільно-політичному токшоу «Новий відлік» на Суспільному.

За словами Валерії Коломієць, Україна минулого року стикнулася із безпрецедентним викликом у тому числі і у питаннях, пов’язаних із колаборацією, тому обов’язково потрібен діалог із суспільством. 

«Ми маємо готуватися до нашої перемоги, до перехідного періоду і важливим викликом є об’єднання суспільства. І з одного боку, притягуючи до відповідальності колаборантів, називаючи їх. В рамках закону, прописано жорстко, але вірно. У відповідності до того, як ми маємо відповідати на ці виклики. Але, водночас, ми маємо розуміти, що комунікаційно ми не повинні розділяти людей і маємо знаходити усі можливості для роз’яснення, за що може бути відповідальність», - підкреслила заступниця Міністра.

Вона зауважила, що треба розрізняти свідомих колаборантів і тих службовців, які в окупації допомагали людям вижити, зокрема, йдеться і про лікарів і про адвокатів.

«Коли людина публічно підтримує окупацію, бравує і радіє – це пряма колаборація. Це здебільшого стосується представників влади окупантів. Якщо ми говоримо про інших осіб, то на сьогоднішній момент у Кримінальному кодексі передбачена така інституція, як «звільнення від кримінальної відповідальності, через обставини». Коли особа діє в стані крайньої необхідності. Наприклад, чи можна притягнути до відповідальності лікаря чи адвоката, які, як ми розуміємо, могли здійснювати хоч якусь спробу захистити права і інтереси осіб, які перебувають в ізоляції. Тому підхід до кожного випадку має бути  індивідуальним», - вважає заступниця Міністра юстиції.

За словами Валерії Коломієць, не можна всіх ставити на один щабель, а правоохоронним органам і судам треба перевіряти кожен кейс.

«Якщо ми говоримо про лікарів, то це питання залежить, від того, яка в нього адміністративна посада в лікарні. Чи здійснював цей службовець розпорядчу діяльність, наприклад, ставив печатки з гербом окупантів. Але, я повторююся, що правоохоронний орган має здійснити перегляд всіх обставин і встановити: чи людина не робила цього під тиском та примусом?» - наголосила Валерія Коломієць.

Відео за посиланням: https://youtu.be/y1hNAczXrqU

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розширюємо підтримку цифрових проєктів: до програми EGAP долучилися Херсонська, Хмельницька та...

Прочитайте повну статтю

На Черкащині стартував ІІІ Меліоративний форум ''Реформування та відновлення меліорації''

Прочитайте повну статтю

Ні – маніпуляціям!   

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 62 від 18 липня 20...

Прочитайте повну статтю

За ініціативи Агентства АМКУ розглянув питання оптимізації строків розгляду заяв на концентраці...

Прочитайте повну статтю

АРМА закликає народних депутатів підтримати законопроєкт 11280-1

Прочитайте повну статтю

Відбувся форум Партнерство заради безпеки в сировинній галузі

Прочитайте повну статтю

ДСНС України отримала від Німеччини матеріально-технічну допомогу

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь