Вчені знайшли невідомого хижака в морських глибинах Тихого океану
У процесі дослідження Атакамського жолоба, одного з найглибших місць на Землі, вчені виявили новий вид хижого ракоподібного, який отримав назву Dulcibella camanchaca, що перекладається як «темрява» мовами народів Анд. Це відкриття має велике значення для науки, оскільки розширює наші уявлення про різноманітність життя в екстремальних умовах глибоководдя.
Істота, яка нагадує прибульця, була спіймана на рекордній глибині майже 8 кілометрів, де панує повна темрява і тиск у сотні разів перевищує атмосферний. Незважаючи на такі суворі умови, Dulcibella camanchaca ідеально пристосувався до життя в глибині океану.
Він має струнке та спритне тіло, яке, ймовірно, дозволяє йому легко пересуватися морським дном. У нього великі й сильні передні ноги, схожі на кліщі, які, мабуть, ідеальні для лову й утримання здобичі. Крім того, він має міцні зуби в щелепах для різання та подрібнення їжі. Водночас відсутність очей компенсується розвиненими іншими органами чуття, які дозволяють цьому хижаку успішно полювати та виявляти їжу в тотальній темряві океанських глибин.
Знахідка такої великої і досі невідомої істоти в Атакамській западині відкриває нові можливості для вивчення цієї унікальної екосистеми й вкотре підтверджує, що у глибинах Тихого океану ще багато таємниць, які чекають на своє відкриття.