Від рушійних змін в енергоефективності залежить конкурентоздатність України у майбутньому низьковуглецевому світі
На цьому наголосила Марія Малая – перший заступник Голови Держенергоефективності, виступаючи на брифінгу, присвяченому старту Тижня енергоефективності в Україні.
«Перше, що зробила Європа у відповідь на агресію та енерготерор росії – це прийняття плану дій «REPowerEU», в якому підвищила цілі з енергоефективності та відновлюваної енергетики. Вісь, навколо якої здійснюються усі дії, - це принцип «Енергоефективність передусім», який давно трансформувався з гасла у цілий розділ оновленої директиви з енергоефективності», - наголосила М.Малая.
Розповідаючи про принцип «Енергоефективність передусім», Марія Малая пояснила: «Мова йде про те, що держава, в першу чергу, має вкладати кошти в ефективність енергоспоживання, а в другу чергу – у будівництво генеруючих потужностей, якщо це доцільно».
Марія Малая звернула увагу учасників брифінгу на критичну необхідність прискоритися і в напрямку декарбонізації. Важливо разом із партнерами створити усі належні умови для того, щоб українські громади та бізнес вже почали рухатися «зеленим» низьковуглецевим курсом.
Про пріоритетні напрями у сфері енергоефективності, євроінтеграційні кроки, наявні інструменти підтримки громад, роль новітніх технологій у відбудові та вирішенні проблем з сталістю енергозабезпечення розповіли Олександр Бутенко, заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України, Сергій Нагорняк, народний депутат України, Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України.
Привернути увагу суспільства до енергоефективності допоможе Тиждень енергоефективності, насичений масштабними подіями.
«Настав час чітких дій. Наша ініціатива полягаємо в тому, щоб усі зацікавлені сторони могли об’єднати свої зусилля і обмінятися вже практичним досвідом і планами у цій сфері», - наголосила Іма Хренова-Шимкіна, директорка проєкту GIZ “Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні”.
За словами Жанни Пацьори, президента ГС “Бізнес за партнерство”, у рамках Тижня відбудеться серія заходів: конференція «Енергоефективна дипломатія задля відновлення України», «Форум енергоменеджерів 2023», круглий стіл «BIM у фокусі: шляхи фінансування та розвитку навчальних програм», стратегічна сесія «Енергоефективність в дії: візія “зеленого” відновлення України».
Деталі на сайті - https://www.bfp.org.ua/energyefficiencyweek.
Довідково: Тиждень енергоефективності в Україні триватиме з 11 по 15 грудня 2023 року за підтримки проєкту "Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні", що виконується GIZ за дорученням уряду Німеччини та співфінансування уряду Швейцарії, за підтримки Мінвідновлення та Держенергоефективності.
Управління комунікації і зв’язків з громадськістю