Відбулась зустріч Голови ДСНС із керівництвом Фонду «Human Rights»
Сьогодні відбулась зустріч Голови ДСНС Сергія Крука із директоркою з гуманітарних питань Фонду «Human Rights» Емі Карр.
Фонд займається захистом прав людини в кризових ситуаціях. Серед пріоритетів Фонду - допомога з евакуацією мирного населення на територіях, де ведуться бойові дії, доставка життєво необхідних вантажів для населення, надання медичної допомоги тощо. Саме тому Фонд зацікавився співпрацею з українськими інституціями, які замаються аналогічними функціями в часи війни.
Про специфіку роботи Служби в умовах війни та про допомогу, яку надає українським громадянам ДСНС, розповів пані Карр Голова Служби Сергій Крук.
«ДСНС – третя в Україні за чисельністю структура по кількості особового складу, після військових на Нацполіції, - наголосив він, додавши, що в лавах Служби сьогодні перебуває близько 70 тисяч співробітників.
Сергій Крук поінформував представників «Human Rights», що за три місяці війни загинуло 37 рятувальників, близько трьох тисяч співробітників Служби сьогодні перебуває на територіях, непідконтрольних Українській державі. 150 підрозділів ДСНС та півтори тисячі одиниць техніки ДСНС були знищені ворогом. «Втім, - підкреслив Голова ДСНС, - сьогодні ми отримуємо достатньо допомоги від наших міжнародних партнерів, аби виконувати свої головні функції в повному обсязі».
Пріоритетом у роботі ДСНС сьогодні Сергій Крук назвав розмінування територій. «Міністр внутрішніх справ щодня доповідає Президенту інформацію по цьому питанню», - зазначив Сергій Крук, додавши, що на сьогоднішній день розмінування потребує близько трьохсот тисяч квадратних кілометрів території Української держави. Задля цього кількість піротехнічних підрозділів ДСНС збільшено до 1,5 тисячі чоловік.
Серед інших напрямків Служби у часи війни, про які Голова ДСНС поінформував делегацію «Human Rights» – гасіння пожеж, спричинених ворожими обстрілами, евакуація мирного населення, розбирання завалів та допомога у наданні гуманітарної допомоги людям, які цього потребують.
Зокрема, Голова Служби розповів, що з початку війни підрозділами Служби було надано допомогу при евакуації близько ста тисячам українських громадян. Ще трьохсот тисячам українських громадян підрозділи ДСНС надавали допомогу під час перетину українського корону – розгортаючи пункти обігріву, надаючи найнеобхіднішу медичну допомогу, психологічну підтримку тощо.
Саме у цих питаннях робота ДСНС і пересікається з напрямками роботи Фонду «Human Rights».
Емі Карр, своєю чергою, розповіла, що її організація надає допомогу біженцям у багатьох гарячих точках світу, допомагає у ліквідації гуманітарних криз, у наданні медичної допомоги та необхідних для нормального життя біженців вантажів.
Власне, у цих напрямках Фонд і зацікавлений співробітничати із українськими інституціями, в тому числі і з ДСНС.
На завершеннч зустрічі обидві сторони домовилися продовжити діалог більш предметно та по суті, визначивши координаторів такої співпраці з обох сторін.
Емі Карр запевнила, що вони напрацюють алгоритми, які зможуть оптимізувати роботу Фонду в Україні, аби могти надавати всю необхідну допомогу населенню нашої країни в максимальних обсягах та по найважливіших напрямках.
Після офіційної частини зустрічі представники «Human Rights» відвідали експозицію, присвячену агресії росії на території нашої держави.