Відбулося обговорення проєкту концепції Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи


Листопад 01
12:11 2024

У процесі вдосконалення системи правосуддя, її наближення до користувачів судових послуг один із ключових напрямів – цифровізація судочинства, яка є не менш важливою, ніж вирішення кадрових, фінансових, матеріально-технічних та інших проблем.

Про це зазначив Голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик під час заходу, на якому обговорювали проєкт концепції Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС).

Як зазначив очільник Вищої ради правосуддя, найважливіше, що хотіли би отримати від цієї системи судді і працівники апаратів судів, – це зручність, зрозумілість, доступність, захищеність і надійність, що дасть змогу підвищити ефективність правосуддя.

«Важливо, щоб ця система інтегрувалася з іншими інформаційно-телекомунікаційними системами, такими як єдина електронна система управління кримінальними провадженнями “Смерека” і система досудового розслідування “іКейс”», – акцентував Григорій Усик.

Голова Вищої ради правосуддя наголосив, що громадяни вже можуть звертатися до суду в режимі онлайн – подавати документи, ознайомлюватися з матеріалами справи, брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференцзв’язку тощо.

Удосконалення ЄСІТС дасть змогу не лише оптимізувати та пришвидшити проведення судових процедур, а й зробити судову систему доступною й прозорою, що, своєю чергою, сприятиме підвищенню довіри до судової влади. Цифровізація судочинства включена в Державну антикорупційну програму і має сприяти зниженню корупційних ризиків.

Питання цифровізації судочинства як одне із ключових питань порушується в межах підготовки до офіційних переговорів про вступ України до ЄС, цифровізація судочинства також передбачена низкою реформ на період до 2027 року в Ukraine Facility Plan.

Інтерактивну презентацію нової концепції ЄСІТС провів представник Програми USAID «Справедливість для всіх» Руслан Пахомов.

У заході, організованому Програмою USAID «Справедливість для всіх», взяли участь голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Денис Маслов, Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко, т. в. о. Голови Державної судової адміністрації України Максим Пампура, заступник Голови ДСА України з питань ІТ Леонід Сапєльніков, керівниця Програми ЄС «Pravo Justice» Оксана Цимбрівська, судді, представники апаратів судів, прокуратури, адвокатури тощо.

Фото: Програма USAID «Справедливість для всіх»

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук у межах роботи Міжнародного безпекового форуму в...

Прочитайте повну статтю

Виступ Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука на 16-му Галіфакському міжнародному без...

Прочитайте повну статтю

УІНП відкрив вуличну виставку присвячену Голодомору 1932-33 років

Прочитайте повну статтю

У Комітеті з питань економічного розвитку завершується підготовка до другого читання законопрое...

Прочитайте повну статтю

Український народ обрав власне майбутнє та щодня виборює його, — Олександр Корнієнко взяв участ...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України прийняла Закон щодо удосконалення виконання покарання у виді штрафу та гр...

Прочитайте повну статтю

Перший віцеспікер Олександр Корнієнко зустрівся з Міністром закордонних справ Чехії Яном Ліпавс...

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук взяв участь у 16-му Галіфакському міжнародному б...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь