Відбулося засідання Підкомітету з управління санітарними та фітосанітарними заходами Комітету асоціації між Україною та ЄС у торговельному складі
Менше як за рік адаптовано та інтегровано 20 форм сертифікатів у системі TRACES, що значно спростило формальні процедури здійснення експорту та транзиту харчових продуктів на територію Європейського Союзу. Про це зазначив Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук під час девʼятого засідання Підкомітету з управління санітарними та фітосанітарними заходами (СФЗ) Комітету Асоціації Україна - ЄС у торговельному складі.
Під час зустрічі учасники заходу обговорили можливість включення України до переліку країн, вільних від ящуру згідно з Виконавчим Регламентом Комісії (ЄС) 2020/2235 від 16 грудня 2020 року. Це дасть можливість збільшити перелік молочних продуктів для експортування до країн ЄС.
«З 1992 року Україна має статус ВООЗТ як країни вільної від вакцинації. Крім того Держпродспоживслужба здійснює постійний моніторинг та ветеринарно-санітарні заходи, щоб не допустити це захворювання на територію України. Зі своєї сторони ми готові розпочати всі процедури, щоб нашу країну включили до переліку країн, вільних від ящуру», - підкреслив Сергій Ткачук.
Українська сторона виразила вдячність Європейській стороні за підтримку та співпрацю в частині двосторонньої торгівлі між Україною та Європейським Союзом, а також імплементації національного законодавства до регламентів ЄС в частині СФЗ. Сторони розглянули відкриття нових ринків з експорту української продукції до ЄС, зокрема мʼяса та мʼясопродуктів свинини. Наразі Держпродспоживслужба направила відповіді на опитувальники, що є одним із перших етапів відкриття нового ринку.
На завершення роботи Підкомітету учасники обговорили питання поточної технічної допомоги Україні від сторони ЄС у сфері СФЗ, а також плани двосторонньої співпраці на майбутнє.