Відчайдушна психологиня Національного університету цивільного захисту разом із медійниками навідала своїх підопічних
01 червня фахівчиня навчально-наукової лабораторії екстремальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України Світлана Лєбєдєва разом із журналісткою телеканалу ICTV Тетяною Доцяк відвідала харків’ян, якими опікується з початку війни. Це одинокі люди, інваліди, люди похилого віку, багатодітні родини. Турбується про них полковник Лєбєдєва майже щодня у вільний від роботи час.
Сьогоднішній день не став виключенням. Так, радо зустрічала свою «надію» 82-річна бабуся Анна Трохимівна, яка з початку війни залишається у рідній домівці на 7 поверсі будинку на Салтівці. «Це моя надія» - саме так одинока жінка називає Світлану. Так сталося, що на життєвому шляху вона одиначка, а до того ще й інвалід дитинства, і допомогти їй нема кому. Коли мешканці під’їзду її будинку майже всі виїхали у безпечні місця, вона залишилась сам-на сам зі своїми проблемами. Але безстрашна психологиня не залишила бабусю: привозила необхідні ліки, продукти харчування та інше, ризикуючи власним життям. А ще – вона просто з нею розмовляла…,всіляко підбадьорювала, знаючи, що її будинок розташований у найнебезпечнішій зоні. Так і дружать вони протягом трьох страшних місяців.
Сьогодні чекала на Світлану й Олена зі своєю 9-місячною донькою. З перших днів війни, коли майже всі магазини були закритими, для Олени, яка також залишилась одна зі своїми проблемами, допомога Світлани була вкрай необхідною. І не тільки як психологічна підтримка. Світлана приносила дитяче харчування, памперси, продукти харчування. Донька Олени Мілана здалеку взнає маленьку тендітну жіночку, завжди приємну й усміхнену.
Кожний день у Світлани розписаний. А це – 37 адрес. І у небезпечних районах Харкова. Протягом 97-денної волонтерської діяльності Світлані Лєбєдєвій вдалося допомогти та підтримати майже 100 харків’ян, які не залишили свої оселі.
Національний університет цивільного захисту України