Виконання ДАП підвищить публічність інформації у сфері містобудування та допоможе уникнути порушень в будівництві


Липень 10
21:04 2023

Виконання ДАП підвищить публічність інформації у сфері містобудування та допоможе  уникнути порушень в будівництві 

Галузь будівництва визначена однією з 15 пріоритетних, де громадяни та бізнес найчастіше стикаються з корупцією. Тому в Державній антикорупційній програмі на 2023-2025 рр. (ДАП) передбачено низку заходів для мінімізації наявних корупційних ризиків. Йдеться про розробку відповідного законодавства та вдосконалення цифрових інструментів. Виконання цих заходів ДАП дозволить підвищити публічність інформації у сфері містобудування та уникнути порушень законодавства в будівництві. Про це розповів заступник Голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Ярослав Любченко на заході “Цифрова трансформація будівельного сектору. Три роки ЄДЕССБ”.  

У Державній антикорупційній програмі на 2023-2025 рр. (ДАП) передбачено завершити  впровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Зокрема, планується забезпечити публічний доступ до чинної містобудівної документації, яка стане частиною ЄДЕССБ. Доступ буде можливий в режимі перегляду за будь-якою адміністративно-територіальною одиницею чи територіальною громадою з деталізацією до окремої земельної ділянки (крім інформації з обмеженим доступом). Також заплановано інтегрувати ЄДЕССБ з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та Державним земельним кадастром. Крім того, на порталі ЄДЕССБ планується запровадити сервіс публічного обговорення проектів містобудівної документації. 

Заступник Голови НАЗК нагадав про створення Урядом Міжвідомчої робочої групи (далі – МРГ) з питань виконання заходів у сфері цифровізації ДАП. “Спільна робота органів влади дозволить напрацювати необхідне законодавство та залучити додаткові ресурси для створення й вдосконалення 63 цифрових продуктів, запланованих в ДАП”, – підсумував Ярослав Любченко. 

Цифрові інструменти дозволяють суттєво мінімізувати корупцію, зокрема в сфері будівництва. За даними Міністерства цифрової трансформації, електронна система в галузі будівництва (ЄДЕССБ) та цифровізація дали 1,5 млрд гривень антикорупційного ефекту та майже 10 млрд гривень економії лише за 2021 рік. Чим більше послуг буде автоматизовано, тим менше корупційних ризиків матимуть громадяни та бізнес при взаємодії з органами влади у сфері містобудування. Єдина державна електронна система у сфері будівництва є одним з успішних прикладів цифрової трансформації в Україні та основою реформи будівельного сектору та має значний економічний та антикорупційний ефект. 

Довідково 

Захід організовано USAID / UK aid проектом «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах / TAPAS» за підтримки Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури й Міністерства цифрової трансформації. Партнер заходу — Фонд “Східна Європа”.

Відеозапис: https://cutt.ly/xwipV0Kj

Посилання скопійовано

Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь