Віртуальна угода про оренду житла може бути шахрайською схемою
27-річна жінка натрапила на гачок аферистів за поширеною схемою. Потерпіла переказала завдаток за винайм квартири, однак залишилася без бажаного житла та втратила майже 10 тисяч гривень.
13 жовтня до відділу поліції № 3 (Шевченківський) Запорізького РУП звернулась громадянка із заявою про те, що напередодні в мережі Інтернет вона знайшла оголошення про оренду квартири. Заявниця за допомогою мобільного месенджера зв’язалась з орендодавцем. Під час телефонної розмови без перегляду нерухомості вони домовились про надання житла в оренду. Головною умовою домовленості була передоплата за перший та останній місяць проживання, а також за послуги нотаріуса. Цього ж дня жінка за допомогою мобільного банківського застосунку перерахувала незнайомцю понад дві тисячі гривень. Наступного дня заявниця перерахувала трьома транзакціями ще майже вісім тисяч гривень. Одразу після цього, не виконавши умови договору, орендодавець перестав виходити на зв'язок. Жінка зрозуміла, що стала жертвою шахрайської схеми.
За фактом вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України, тривають відповідні перевірки. Поліцейські встановлюють причетних до правопорушень осіб.
Поліція радить як безпечно здійснювати покупки або отримувати послуги в мережі та як зрозуміти, що вас хочуть ошукати:
Обов’язково укладайте офіційний письмовий договір про оренду житла, офісу чи іншого приміщення. Крім того, перевіряйте правовстановлюючі документи на майно. Це захистить ваші інтереси і надасть гарантії кожній зі сторін.
Національна поліція України