Віртуальний центр Дія.Бізнес 2.0: Результати роботи за пів року
Українці, які через повномасштабну війну покинули власні домівки чи повернулися в деокуповані регіони, з 2022 року мають змогу отримувати консультації через гарячу лінію Віртуального центру Дія.Бізнес. На другому етапі роботи центр надав понад 6500 консультацій.
Серед напрямів консультацій — бізнес-питання (заснування чи релокейт бізнесу), загальні юридичні питання внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та працевлаштування.
«Віртуальний центр Дія.Бізнес за весь час своєї роботи надав понад 20 000 консультацій. Громадяни, зокрема, ВПО потребували передусім порад з фінансових та юридичних питань, і наш віртуальний центр мав змогу допомогти розв'язати частину їхніх проблем. Це було б неможливо без наших партнерів — Програми розвитку ООН в Україні, що у турбулентний для країни час зосередилася на допомозі українським ВПО», — відзначає Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань Євроінтеграції.
Питання, які найчастіше хвилювали українців під час консультацій, стосувалися адаптації в новому місті після переїзду з окупованих територій, отримання довідки ВПО, пошуку роботи, оподаткування та відкриття бізнесу.
Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг зазначив, що Швеція непохитно підтримує Україну та віддана ідеї допомагати українцям, що постраждали унаслідок війни.
«Критично важливим було допомогти людям, що були змушені переміститися всередині чи поза межі країни через війну із необхідною інформацією. Раді, що надана підтримка у створенні Віртуального центру допомогла забезпечити безпеку і добробут для українців», — зазначив Посол.
Заступник Постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс підкреслив, що кінцева мета роботи ПРООН в Україні — підтримати українців, український бізнес, особливо той, хто опинився у складному становищі через війну, аби вони могли забезпечити собі засоби до існування та знову включитися в економічний цикл.
«Віртуальний Дія.Бізнес центр був створений для того, щоб підтримати людей у найбільш критичний момент — після релокації — надавши їм інформацію, необхідну для відновлення життя та працевлаштування», — сказав пан Христофорос.
До 12 червня отримати безоплатну консультацію можна з 08:00 до 18:00 за номером телефону: 0800 333 183. Також працює чат-бот, який допоможе отримати відповіді на будь-які запитання та формує індивідуальну дорожню карту. Чат-бот працює з 8.00 до 20.00 за київським часом.
Якщо під час консультації прозвучить сигнал повітряної тривоги, то час і тривалість надання інформації можуть змінитися.
Детальніше про перший етап проєкту можна прочитати тут.
Віртуальний центр ініційовано командою національного проєкту Дія.Бізнес, який реалізується Мінцифрою та Офісом з розвитку підприємництва та експорту. Інноваційна гаряча лінія втілюється ГО «Консультаційний центр підтримки малого та середнього бізнесу» за сприяння «Проєкту підтримки Дії», що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Швеції.