Вища рада правосуддя затвердила Методику відбору кандидатів на посаду члена ВККСУ


Березень 28
18:19 2023

Сьогодні, 28 березня 2023 року, Вища рада правосуддя затвердила Методику проведення співбесіди, відбору та призначення кандидатів на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Методика визначає організаційні засади, принципи, критерії та процедуру проведення Вищою радою правосуддя співбесіди, відбору та призначення кандидатів на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Методика застосовуватиметься з урахуванням положень Регламенту Ради.

ВРП застосовує принцип позитивного відбору.

Відбір та призначення на посаду члена ВККСУ буде проведено за критеріями доброчесності, професійної компетентності та політичної нейтральності.

Відповідно до Методики кандидат на посаду члена ВККСУ вважається таким, що відповідає критерію доброчесності, якщо він є незалежним, чесним, неупередженим, непідкупним, сумлінним, дотримується етичних норм та демонструє бездоганну поведінку у професійній діяльності та особистому житті, а також якщо відсутні сумніви в законності джерел походження його майна, відповідності рівня життя кандидата або членів його сім’ї задекларованим доходам, відповідності способу життя кандидата його статусу.

Кандидат на посаду члена ВККСУ вважається таким, що відповідає критерію професійної компетентності, якщо він володіє знаннями у сфері права, в тому числі щодо функціонування судової системи, має аналітичні здібності, здатний наполегливо працювати, має усні та письмові комунікаційні навички, а також вміння взаємодіяти з колегами.

Кандидат на посаду члена ВККСУ відповідає критерію політичної нейтральності, якщо не належить до політичних партій, не бере участі у будь-якій політичній діяльності, не має відносин, що можуть викликати сумнів у його незалежності від політичних діячів.

Кожному поняттю у Методиці дане визначення.

Враховуватимуться також додаткові критерії – позитивні особистісні (індивідуальні) якості та ціннісні орієнтації кандидата.

Для відбору кандидата для призначення на посаду члена ВККСУ Рада застосовуватиме такі прийоми та методи:

Відбір кандидата для призначення на посаду члена ВККСУ здійснюватиметься членами ВРП на основі власного переконання та аналізу інформації, отриманої з досьє та під час співбесіди, шляхом порівняння всіх кандидатів, які взяли участь у співбесідах, з урахуванням вимог частин третьої, четвертої статті 92 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Вища рада правосуддя

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Основні версії, які розглядають на цю хвилину: особиста неприязнь, громадсько-політична діяльні...

Прочитайте повну статтю

Перші результати розслідування вбивства Ірини Фаріон мають бути готовими до ранку - Ігор Климен...

Прочитайте повну статтю

Володимир Зеленський про замах на Ірину Фаріон: "Усі необхідні сили Нацполіції та СБУ задіяні,...

Прочитайте повну статтю

Ірина Фаріон, поранена сьогодні у Львові, від отриманих травм померла в лікарні

Прочитайте повну статтю

Володимир Зеленський: "Російський ракетний удар по Миколаєву. Станом на цей час відомо про пʼят...

Прочитайте повну статтю

Як подбати про безпеку під час відключень у літній період: прості правила

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: "Миколаїв. Ворог атакував середмістя, серед загиблих - дитина"

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: "Напад на Ірину Фаріон кваліфіковано як замах на умисне вбивство"

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь