Вітання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій з нагоди Всесвітнього дня науки за мир та розвиток
Шановні науковці, дорогі друзі!
Від імені Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій щиро вітаємо вчених, працівників наукової сфери та всіх співвітчизників з нагоди Всесвітнього дня науки за мир та розвиток, який з 2002 року за ініціативою ЮНЕСКО світова спільнота щорічно відзначає 10 листопада!
Цьогоріч святкування Всесвітнього дня науки за мир і розвиток відбудеться на тему: «Чому наука має значення – залучення розуму та розширення можливостей майбутнього» для підкреслення важливості ролі науки у суспільстві та світі, що швидко змінюється.
З цієї нагоди ЮНЕСКО організовує вебінар із залученням широкої аудиторії експертів та молоді (зокрема через Молодіжний форум ЮНЕСКО та Наукову молодіжну мережу), для обговорення назрілих проблем і визначення перспектив розвитку науки. Молоді люди матимуть можливість поставити запитання видатним науковцям про те, як наука впливає на наше повсякденне життя та сприяє пошуку рішень найактуальніших проблем, з якими стикається світ від локального до глобального рівнів.
ЮНЕСКО доручено керувати впровадженням Міжнародного десятиліття наук для сталого розвитку (2024-2033), оголошеного Генеральною Асамблеєю ООН 25 серпня 2023 року. Ця ініціатива має на меті сприяння глобальній співпраці через науку для досягнення сталого майбутнього, мобілізації широкого спектра наукових дисциплін, включаючи фундаментальні та прикладні науки в соціальній та гуманітарній сферах для сприяння трансформаційним змінам у суспільстві, економіці та навколишньому середовищі, створенню безпечніших і процвітаючих умов життя для громадян.
Останнє є вкрай актуальним для України, адже вітчизняні науковці продовжують свою діяльність у складних і непередбачуваних умовах війни. Важливим завданням сьогодення для України постає самозабезпечення у галузях національної безпеки та оборони. Відтак здійснення наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок, а також використання їх результатів у контексті зміцнення обороноздатності країни, можливі лише за умови всебічної підтримки галузей освіти і науки, їх активного залучення до вирішення всього комплексу проблем, що стоять перед державою.
Щиро бажаємо вченим, працівникам наукової галузі, всім захисникам України та співвітчизникам міцного здоров’я, сил та наснаги у праці, успіхів і здобутків, розуміння значущості науки задля нашої Перемоги!
З повагою
Голова Комітету Верховної Ради України
з питань освіти, науки та інновацій Сергій БАБАК