Вода як секрет успішного вирощування якісної картоплі


Червень 14
21:10 2024

На запрошення Української асоціації виробників картоплі та ОВК «Лесині джерела» представники Держрибагентства на чолі з першим заступником Голови Тарасом Котом взяли участь у спеціалізованому заході – Міжнародному дні картоплі в Україні, який відбувся 13 червня 2024 року у місті Славутич Київської області.

Зрошення є важливим інструментом для вирощування якісної картоплі, підвищуючи врожайність та покращуючи якість продукції. Завдяки правильному використанню технологій зрошення та управління водними ресурсами, можна досягти стійкого та ефективного сільськогосподарського виробництва.

Організація водокористувачів «Лесині джерела» була створена у лютому 2023 року за ініціативи місцевого фермерського господарства «Аделаїда» у межах Теснівської осушувальної системи на Житомирщині (осушувально-зволожувальні системи, однією з яких є Теснівська – це системи подвійного регулювання, що поєднують функції осушення та зрошення. Це дозволяє регулювати водно-повітряний режим ґрунту не лише відведенням поверхневих вод та зниженням рівня ґрунтових вод, а й подачею води для зволоження ґрунту в періоди з недостатньою для розвитку посівів кількістю опадів).

Наразі, в умовах змін клімату, спостерігається зацікавленість аграріїв не лише Житомирщини, а й Чернігівщини, Черкащини, Київщини, Волині у створенні організацій водокористувачів. Водночас залучення ними інвестицій на відновлення осушувальних систем, які мають подвійне регулювання, що дасть можливість збільшити площі обробітку для вирощування сільськогосподарських культур, зокрема й картоплі.

Як зазначають представники ФГ «Аделаїда», картопля, вирощування якої є головною спеціалізацією господарства, вибаглива до вологи та потребує протягом усього вегетаційного періоду постійного здійснення регулювання водного режиму на полях. Отримання високих та стабільних врожаїв у межах осушувально-зволожувальних систем можливе лише при регулюванні оптимального водно-повітряного режиму ґрунтів.

Метою Міжнародного дня картоплі в Україні було привернути увагу до рівня продовольчої безпеки за рахунок створення стійкої системи виробництва, зберігання та переробки картоплі українськими виробниками. Картопля, яка є однією з найважливіших культур у світі, потребує особливої уваги та догляду для досягнення високої якості та врожайності. В умовах зміни клімату у сучасному сільському господарстві зрошення у вирощуванні якісної картоплі набуває все більшої актуальності та відіграє важливу роль, забезпечуючи ефективні та стійкі методи вирощування культур.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Харківщина: внаслідок повторного російського удару загинули рятувальник та поліцейський

Прочитайте повну статтю

Дніпропетровщина: окупанти вчергове спрямували дрони по рятувальникам

Прочитайте повну статтю

Новий стрілецький батальйон поліції показав, як проходить військову підготовку

Прочитайте повну статтю

«Два стволи, досить непогано насипає» – бойові навчання Луганських прикордонників на зенітній у...

Прочитайте повну статтю

В госпіталі МВС відбувся NEURO REHAB SUMMIT 2024 спільно із Protez Foundation

Прочитайте повну статтю

На найвищій точці

Прочитайте повну статтю

Зусиллями прокуратури та громадськості захищено закарпатську полонину Боржава від незаконної за...

Прочитайте повну статтю

«Для МВС важливо створити системні умови інтеграції ветеранів в соціум завдяки спорту», - Леоні...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь