Водневий тренд: Україна досліджує новітні підходи до розвитку водневої енергетики


Травень 22
12:19 2023

Представники Держенергоефективності взяли участь у найбільшій події, присвяченій водневій енергетиці, - Всесвітньому водневому саміті у м. Роттердам (Нідерланди). Понад 11 тисяч учасників – урядовців, керівників підприємств, експертів, науковців – обговорювали перспективи цієї галузі, законодавчі рішення, перешкоди і проблеми, а також новітні проєкти та технології.

«Воднева енергетика – це вже не далека перспектива, як здавалося кілька років тому,  а реальна можливість для розвитку низьковуглецевої економіки у світі», - прокоментувала Олена Ленська – директор департаменту розвитку відновлюваної енергетики Держенергоефективності.

Багато всесвітньо відомих компаній, які ще вчора були постачальниками обладнання для газового сектора, наразі переглядають свої пріоритети та вже випускають обладнання для розвитку водневої сфери.

Створення потужних водневих хабів з нульовими викидами СО2 на всьому ланцюгу від виробництва до споживання – таку ціль сьогодні ставлять перед собою лідери європейських країн та Сполучених Штатів.

Україна також прокладає свій шлях у розвитку водневої енергетики. На базі робочої групи в Міненерго, за участю Держенергоефективності, було розроблено Водневу стратегію України.

«Ми маємо унікальний шанс разом з передовими країнами створювати потужну водневу економіку, оскільки Україна має великий потенціал відновлюваної енергетики для виробництва зеленого водню. Енергетична безпека держави має базуватися на диверсифікації джерел енергії, максимальному використанні власного потенціалу відновлюваних джерел енергії, міжгалузевій та міждержавній кооперації», - переконана Олена Ленська.

Серед учасників саміту, зокрема, був присутній Франс Тіммерманс, виконавчий віцепрезидент Єврокомісії з питань Європейського зеленого курсу.

Франс Тіммерманс заявив, що Європа готова розширити водневу промисловість: «ЄС - це перший і єдиний великий ринок з амбітними цілями, надійними схемами фінансування, а також надійними рамками політики у сфері виробництва, споживання та розвитку інфраструктури».

Присутні на саміті мали чудову можливість розглянути ініціативи, спрямовані на прискорення впровадження водневих технологій.

Зокрема, компанія RWE, яка є всесвітнім лідером відновлюваної енергетики, вже в цьому році планує розпочати будівництво 50 МВт електролізерів, які будуть виробляти та постачати «зелений» водень для використання в транспортному секторі та хімічному виробництві. Залежно від розвитку ринку та нормативних вимог, RWE може й надалі нарощувати цю потужність. Зелений водень, який незабаром вироблятиметься електролізером, може скоротити викиди CO2 більш ніж на 250 000 тонн протягом усього терміну реалізації проекту. Це можна порівняти з викидами CO2 тринадцяти тисяч домогосподарств протягом року.

В той же час транснаціональна корпорація Shell разом із понад 150 підрядниками та постачальниками будує сьогодні найбільшу в Європі установку з відновлюваного водню Holland Hydrogen 1. Об’єкт потужністю 200 МВт зараз знаходиться на ранніх стадіях будівництва. Після запуску установка вироблятиме до 60 тонн відновлюваного водню на день від офшорної ВЕС. Це еквівалент того, що знадобиться 2300 вантажівкам на водні.

«І це лише декілька прикладів ініціатив, здатних сприяти покращенню енергетичної безпеки та сталості. Тож потрібно вже сьогодні активізувати зусилля для створення проектів з впровадження такої чистої енергетичної технології як водень», - підсумувала Олена Ленська.

Управління комунікації і зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Держгеонадра оголосили перші аукціони 2025 року

Прочитайте повну статтю

Міністр внутрішніх справ України представив ректора Національної академії внутрішніх справ

Прочитайте повну статтю

Вчені знайшли невідомого хижака в морських глибинах Тихого океану

Прочитайте повну статтю

Особливості діяльності українських суден у водах Антарктики

Прочитайте повну статтю

Оголошення про закупівлю послуг з реалізації (продажу) та вивезення (інкасації) загального обся...

Прочитайте повну статтю

З прифронтового Удачного екіпаж «Білий янгол» евакуював матір з двома дітьми (Відео)

Прочитайте повну статтю

Цифрова держава без перешкод — як Мінцифра впроваджує стратегію безбарʼєрності

Прочитайте повну статтю

В НААУ підтримали уточнення предметної юрисдикції спорів

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь