Водні біоресурси під захистом рибоохоронців Держрибагентства
Рибоохоронці Держрибагентства продовжують здійснювати на водоймах превентивні заходи, спрямовані на запобігання грубим порушенням правил рибальства.
Так, херсонські рибпатрульні під час рейду очистили акваторію озера Біле, що знаходиться фактично на лінії зіткнення з ворогом, від заборонених знарядь лову (15 сіток загальною довжиною 800 метрів). Ризик увінчався порятунком 34 пліток, 27 щук, 19 окунів, 7 карасів сріблястих, 4 сазанів та 3 краснопірок, яких у живому та неушкодженому стані повернуто до природного середовища. Завдяки цій роботі попереджено завдання збитків рибному господарству на 786 тис. грн.
Крім того, полтавські рибоохоронці під час інспектування зимувальних ям на Кам'янському водосховищі виявили та вилучили 7 браконьєрських сіток. Водні біоресурси (лящі, судаки, щуки, лин, плітка та краснопірка), що знаходилися у заборонених знаряддях лову, повернуто до природного середовища в живому та неушкодженому стані. Власників незаконних знарядь лову, на жаль, встановити не вдалося. За результатами роботи інспекторами складено акти виявлення та вилучення безгосподарського майна.
Водночас успішно протистояти браконьєрству вдалося хмельницьким рибпатрульним, які викрили зловмисника на річці Південний Буг. Громадянин із човна за допомогою сітки незаконно впіймав майже 200 рибин: пліток, лящів, карасів сріблястих, окунів, білизн, судака та інших, завдавши збитків рибним запасам України на 312 тис. грн. Заборонене знаряддя лову та незаконно виловлені водні біоресурси вилучено.
Шановні рибалки, прямуючи на риболовлю, не забувайте, що відповідальне й ощадливе ставлення до водних біоресурсів є вагомим чинником збереження та поповнення їх запасів у наших водоймах.
Слідкуйте за рибоохоронною роботою, підписавшись на телеграм-канал Держрибагентства, і завжди будете в курсі актуальних подій.