Водойми України під пильним наглядом рибоохоронців Держрибагентства
З зимовим похолоданням мешканці наших водойм стають вразливішими і потребують додаткової турботи та захисту. Та тим, кому кортить нагребти з водойм побільше за першої ж нагоди, це байдуже.
Так, завдяки пильності одеських рибоохоронців, спільно з представниками поліції та прикордонниками задокументовано зловмисників, які на озері Сасик виловили сіткою понад 100 екземплярів риби, зокрема коропів, судаків, лящів, білих амурів, тарань та товстолоба. Сума збитків, нарахована за шкоду рибному господарству, склала понад 357 тис. грн. Водночас спільно з прикордонниками та водною поліцією рибпатрульні упіймали «на гарячому» двох осіб на озері Картал. Браконьєри за допомогою 40 ятерів виловили раків, щуку, окуня, сазана та карасів сріблястих, завдавши шкоду рибним запасам на 213 тис. грн.
Добре відпрацювали на підконтрольних водоймах і харківські рибпатрульні, які на ставу Широка Балка викрили двох порушників, що за допомогою 12 сіток виловили 108 рибин загальною вагою 67 кг: карася сріблястого – 51 екз., сазана – 26 екз., судака – 21 екз., окуня – 6 екз., ляща – 3 екз. та товстолоба – 1 екз. У цьому випадку нанесені природі збитки склали 293 тис. грн.
Водночас хмельницькі рибоохоронці спільно з водною поліцією задокументували осіб, які на річці Південний Буг займалися незаконним виловом водних біоресурсів з човна трьома сітками. В улові рибних мародерів виявлено 149 карасів сріблястих та 2 сазани, чим завдано збитків рибному господарству України на суму 243 тис. грн.
Вдалим «полюванням» на браконьєрів відзначилися і херсонські рибпатрульні. На території національного природного парку «Нижньодніпровський» в акваторії озера Біле інспектори виявили громадянина, який сіткою незаконно виловив щук, карася сріблястого, окуня та ляща, чим завдав збитків природі на 241 тис. грн.
Успішно протистояти браконьєрству вдалося і на Кам’янському водосховищі. Там полтавськими рибоохоронцями зафіксовано зловмисників із сітками на зимувальній ямі. Порушники «нарибалили» 129 рибин – судаків, лящів, плоскирок, пліток та карасів сріблястих. Сума, нарахована горе-рибалці за шкоду рибним запасам, склала 235 тис. грн.
За всіма фактами порушень оформлено адміністративні протоколи, готуються також матеріали для відкриття кримінальних справ. Заборонені знаряддя лову та водні біоресурси, які були в снулому вигляді, вилучено як доказову базу до рішення суду. Іншу частину, яка перебувала в живому стані, випущено у природне середовище.
Вкотре наголошуємо: водойми країни під постійним контролем рибоохоронців і всім браконьєрам загрожує сплата значних сум збитків за завдану шкоду водним біоресурсам.