Воєнна наука повинна пропонувати дієві альтернативні та превентивні рішення для стримування ворога — Іван Руснак
Воєнно-наукова рада Міноборони провела розширене засідання, під час якого визначила головні орієнтири на 2022 рік та схвалила проєкт Зведеного річного плану наукової й науково-технічної діяльності.
Перший заступник Міністерства оборони України Іван Руснак очолив засідання та розповів про створення міжструктурних комітетів із залученням науковців, які опікуватимуться питаннями подальшого розвитку сектору оборони. Це стосується формування політик, розвитку функціональних спроможностей структурних підрозділів Міністерства, оптимізації управлінського інструментарію, оцінки ефективності імплементації та реалізації оборонної реформи.
«Воєнна наука в умовах протидії російській збройній агресії повинна пропонувати дієві альтернативні та превентивні рішення, щоб стримувати ворога. Це передусім стосується нарощування спроможностей Міноборони і Збройних Сил, технічних розробок, перегляду загальних технічних вимог до нових і модернізованих зразків озброєння та військової техніки, тематики дисертаційних досліджень наших ад’юнктів і докторантів», — наголосив Іван Руснак.
За його словами, тільки за тісної співпраці практиків та науковців можна виявити сильні та слабкі сторони процесу, підвищити ефективність досягнення необхідних результатів, здійснити гармонізацію та адаптацію європейських і євроатлантичних практик у секторі оборони.
Пресслужба Департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України