Восьми небанківським установам анульовано ліцензії з надання фінансових послуг, сім з них виключено з Держреєстру фінансових установ, ще шести звужено обсяг ліцензій
Національний банк України анулював ліцензії з надання фінансових послуг на підставі поданих заяв восьми небанківським фінансовим установам, сім з яких виключив з Державного реєстру фінансових установ, а також погодив звуження обсягу ліцензій на діяльність фінансової компанії на підставі заяв шести компаній.
Про анулювання ліцензій і виключення з реєстру
Рішення анулювати ліцензії на підставі поданих компаніями заяв прийнято стосовно:
ТОВ “ФК “А ФІНАНС” після анулювання ліцензії на діяльність фінансової компанії залишається внесеним до Державного реєстру фінансових установ та має право здійснювати валютні операції в частині торгівлі валютними цінностями в готівковій формі на підставі відповідної ліцензії.
Решту компаній (ПТ “ЛОМБАРД “АГАТ” КУСТІКОВ В. М. І КОМПАНІЯ”, ПТ “ЛОМБАРД-ЮА” КОВАЛЕНКО, КИРПИЧОВА І КОМПАНІЯ”, ТОВ “АВТО-ЛІЗИНГ”, ТОВ “УНІВЕРСАЛЬНА ФАКТОРИНГОВА КОМПАНІЯ”, ТОВ “ФК “ІНКОМ ГРУП”) виключено з Державного реєстру фінансових установ у зв’язку із анулюванням ліцензій на вид діяльності з надання фінансових послуг відповідно до Положення про авторизацію надавачів фінансових послуг та умови здійснення ними діяльності з надання фінансових послуг.
Національний банк також анулював ліцензії на здійснення діяльності кредитної спілки та виключив з Державного реєстру фінансових установ на підставі заяв компаній, керуючись особливим порядком під час дії воєнного стану:
Про звуження обсягу ліцензій
Національний банк погодив зміни обсягу ліцензії на діяльність фінансової компанії, зокрема на підставі заяв компаній:
Після зміни обсягу ліцензії на діяльність фінансової компанії ТОВ “РЕАЛАЙНС ФІНАНС” матиме право надавати фінансову послугу факторингу, ТОВ “ФК “АЛЬТАРЕС ФІНАНС”, ТОВ “ФК “ІС-ФІНАНС”, ТОВ “ФК “МАНІБІГУТ” – надання коштів та банківських металів у кредит і факторинг, ТОВ “СИСТЕМНИЙ ФІНАНСОВИЙ КОНСАЛТИНГ”, ТОВ “ФК “АЛЬТА КАПІТАЛ”– надання коштів та банківських металів у кредит.
Такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 05 липня 2024 року.
Кредитні спілки, які не мають зобов’язань за договорами про залучення внесків (вкладів / депозитів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, під час дії воєнного стану мають право звернутися до Національного банку із заявою про анулювання ліцензії на здійснення діяльності кредитної спілки та виключення кредитної спілки з Державного реєстру фінансових установ.
Особливий порядок анулювання ліцензії на здійснення діяльності кредитної спілки та виключення кредитної спілки з Державного реєстру фінансових установ передбачений пунктами 203–209 постанови Правління Національного банку України “Про врегулювання діяльності учасників ринку небанківських фінансових послуг, небанківських фінансових груп, учасників платіжного ринку, колекторських компаній та юридичних осіб, які отримали ліцензію на надання банкам послуг з інкасації” від 06.03.2022 № 39 (зі змінами).