Впровадження системи енергоменеджменту - ключовий фактор забезпечення енергетичної безпеки підприємств
Держенергоефективності спільно з Міненерго розроблено Порядок надання інформації про сертифікацію систем енергетичного та/або екологічного менеджменту суб'єктів господарювання.
На виконання Закону України «Про енергетичну ефективність» пропонується чіткий механізм, відповідно до якого:
Таким чином, в Україні планується впровадити єдиний прозорий підхід до систематизації інформації про сертифікацію СЕнМ підприємств.
«Система енергоменеджменту є ключовим фактором забезпечення енергетичної безпеки підприємств, їх сталого функціонування та стратегічного розвитку, що особливо актуально в умовах поточних викликів», - прокоментував Голова Держенергоефективності Валерій Безус.
Так, широке впровадження СЕнМ відповідно до вимог міжнародних стандартів серії ISO 50000 “Системи енергетичного менеджменту” є одним із важелів підвищення рівня енергоефективності, зокрема в промисловості.
Практичний досвід показує, що підприємства, які впроваджують СЕнМ, за мінімальних капіталовкладень протягом перших років отримують підвищення енергоефективності в межах 10-20%.
Завдяки СЕнМ підприємства мають змогу знизити собівартість продукції, дотримуватись екологічних норм, підвищити конкурентоспроможність.
Із проєктом акта, який винесено на обговорення, можна ознайомитися на сайті: https://saee.gov.ua/uk/activity/rehulyatorna-diyalnist. Пропозиції приймаються впродовж місяця на e-mail: vaudit@saee.gov.ua.
Управління комунікації і зв’язків з громадськістю