Сенсація

ВРП відреагувала на повідомлення голови Приморського районного суду міста Одеси про втручання в його професійну діяльність


Листопад 11
13:00 2021

Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо перевірки обставин, зазначених у повідомленні судді, голови Приморського районного суду міста Одеси Cергія Кічмаренка про втручання у його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя.

У повідомленні судді йдеться про публікації в мережі Інтернет, які містять неправдиві дані та конфіденційну інформацію, та про здійснення спостереження, що може бути розцінено як тиск на суддю.

Суддя зазначив, що у грудні 2020 року помітив, як дві невідомі особи, перебуваючи в автомобілі біля його будинку, незаконно здійснювали спостереження за допомогою літального апарата, обладнаного відеокамерою та мікрофоном. На думку судді, вони збирали і зберігали відомості щодо його приватного життя та приватного життя членів його сім’ї, чим вчинили кримінальні правопорушення.

За інформацією Одеської обласної прокуратури, за викладеними обставинами розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого статтею 182 Кримінального кодексу України. Проведення досудового розслідування доручено слідчим Біляївського відділу поліції ГУ НП в Одеській області. Процесуальне керівництво здійснюється прокурорами Іллічівської місцевої прокуратури.

Окрім того, суддя повідомив, що в мережі Інтернет поширені публікації стосовно нього як судді, в яких викладена інформація, що не відповідає дійсності та має провокативний характер. Більш того, одна з таких публікацій містить відомості про адресу місця проживання та персональні дані судді, що викликає побоювання щодо його безпеки. Наразі відсутня інформація про внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей за фактами щодо вказаних публікацій та про початок досудового розслідування.

Відповідно до Закону України «Про Вищу раду правосуддя» ВРП вживає заходів щодо забезпечення авторитету правосуддя та незалежності суддів, зокрема, за потреби звертається до прокуратури щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочинів, вчинених щодо суду, суддів, членів їх сімей, тощо.

Нагадаємо, незалежність судової влади гарантується статтями 126 та 129 Конституції України. Тиск на суддів та втручання в їхню діяльність забороняється. Статтею 376 КК України передбачено кримінальну відповідальність за втручання в будь-якій формі в діяльність судді.

Вища рада правосуддя

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Залякував місцевих мешканців та мародерив: поліцейські повідомили про підозру черговому колабор...

Прочитайте повну статтю

«Сталевий кордон»: ГВАРДІЯ НАСТУПУ. Як все починалося

Прочитайте повну статтю

У Києві відкрилась виставка «10 років агресії – 10 років спротиву»

Прочитайте повну статтю

Аналіз національного ринку першопродажів аквакультурної риби: що і скільки?

Прочитайте повну статтю

ВРП внесе Президентові України подання про призначення двох суддів до місцевих судів Донецької...

Прочитайте повну статтю

СБУ затримала поплічника рашистів, який ремонтував російські танки під час боїв за Харків

Прочитайте повну статтю

У Козівському секторі УДМС у Тернопільській області побували гості

Прочитайте повну статтю

На Миколаївщині ДБР затримало керівника Укртрансбезпеки на мільйонних поборах з перевізників

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь