Всесвітній фонд дикої природи: осетрові в Нижньому Дунаї перебувають на межі зникнення через браконьєрство та контрабанду


Серпень 06
21:07 2024

Всесвітній фонд дикої природи (WWF) оприлюднив звіт, згідно з яким браконьєрство та незаконна торгівля становлять серйозну загрозу для виживання зникаючих осетрових видів риб у басейні Нижнього Дунаю.

Згідно з дослідженням WWF, з 2016 по 2023 рік у Болгарії, Румунії та Україні зафіксовано 395 випадків браконьєрства та незаконної торгівлі осетровими, що призвело до загибелі 1031 особини цих цінних риб. Ці дані підтверджують тривожну тенденцію: незаконна діяльність продовжує створювати критичну загрозу для існування чотирьох видів осетрових, що залишилися в Дунаї.

Зазначимо, що в Україні історично зустрічалися 6 видів осетрових. З них два види вважаються вимерлими: осетер шип та осетер атлантичний, інші чотири види (білуга, севрюга, стерлядь, осетер руський) занесені до Червоної книги.

«Дані цифри – це лише верхівка айсберга, адже точна кількість постраждалих осетрових не вказана. Як і будь-який інший вид незаконної діяльності, злочини проти дикої природи, зокрема браконьєрство осетрових, залишаються в основному непоміченими», – зазначила Беате Штрибель (Beate Striebel), керівниця глобальної ініціативи WWF зі збереження осетрових.

«Європейські країни посилюють спільні зусилля на шляху боротьби з довготривалими загрозами для осетрових видів риб та повертають тисячі особин у природне середовище. Проте ці заходи будуть марними, якщо ми не зупинимо браконьєрство та незаконний обіг продуктів з осетрових, — продовжує Беате Штрибель. — Аналіз WWF щодо злочинів проти осетрових у Нижньому Дунаї став щорічним сигналом тривоги — закликом до більш активних дій, аби зупинити найбільшу пряму загрозу для виживання цих знакових видів риб».

Звіт підкреслює критичну ситуацію, в якій опинилася популяція осетрових (які вже перебувають на межі вимирання). Незважаючи на юридичний захист та міжнародні угоди, такі як Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES), та Загальноєвропейський план дій по збереженню осетрових, браконьєрство і контрабанда продовжують загрожувати осетровим у Нижньому Дунаї – де залишилося чотири види, з яких три вже перебувають під критичною загрозою зникнення.

Ключові висновки звіту, який базується на даних правоохоронних органів трьох країн, включають:

- Загальні дані: зафіксовано 395 випадків незаконних дій щодо осетрових, з яких 157 – у Румунії, 144 – у Болгарії та 94 – в Україні.

- Щорічна тенденція: за останні роки задокументована кількість випадків залишається досить стабільною і коливається в межах від 50 до 65 випадків на рік.

- Незаконні знаряддя лову: традиційні гачкові пастки (кармаці) досі широко використовують в Болгарії та Румунії, незважаючи на заборону. Лише в Болгарії влада вилучила 988 кармаків, загальна довжина яких становить щонайменше 37 кілометрів.

- Вплив на осетрових: звіт враховує 1031 осетра, причому найбільше випадків зафіксовано в Румунії (610), за нею йде Україна (418) та Болгарія (3). Однак реальна кількість, ймовірно, значно вища.

- Основні регіони: головні осередки незаконної торгівлі осетровими залишаються незмінними: Враца (Болгарія), Тульча (Румунії) та Одеса (Україна).

«Очевидно, що країни в Нижньому Дунаї намагаються боротися зі злочинами проти осетрових, і WWF цінує зусилля окремих органів влади. Але також зрозуміло, що потрібно зробити набагато більше — не лише Болгарії, Румунії та Україні, але й країнам по всьому континенту, — додала Штрибель. — Посилена співпраця між країнами, суворе виконання чинного законодавства та підвищення обізнаності громадськості є життєво важливими для забезпечення майбутнього цих древніх видів риб».

Детальніше зі звітом WWF можна ознайомитися за посиланням.

Довідково:

Осетри та веслоноси є найбільш зникаючою групою видів у світі, оскільки вони є єдиним джерелом надзвичайно цінної чорної ікри. Через надмірну експлуатацію чисельність осетрових популяцій різко скоротилася в усьому світі, включаючи регіони Дунаю та Чорного моря. Басейн Нижнього Дунаю — один із останніх європейських регіонів із самовідтворюваними популяціями осетрових, що робить його пріоритетним для збереження.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Інна Ящук: «Якість надання послуг із реабілітації в медичних закладах МВС будуть оцінювати захи...

Прочитайте повну статтю

На Вовчанському напрямку прикордонники знищили ворожу «Буханку»

Прочитайте повну статтю

Троє загиблих і троє поранених за добу – наслідки російських обстрілів на Донеччині

Прочитайте повну статтю

На Харківщині через ворожі обстріли дістали поранення вісім людей, серед яких дві дитини

Прочитайте повну статтю

Поліцейські Херсонщини опановують новітню систему 3D наземного лазерного сканування для фіксаці...

Прочитайте повну статтю

Воєнна розвідка України. 32 роки від Дня створення.

Прочитайте повну статтю

Привітання Голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітн...

Прочитайте повну статтю

7 вересня — Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь