Вячеслав Шаповалов: Оборонні закупівлі мають формуватися через призму реальних потреб ЗСУ
Учора, 15 грудня, відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, під час якого розглянуто та погоджено Трирічний план закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення Міністерства оборони України на 2022 — 2024 роки та Річний план закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення Міністерства оборони України на 2022 рік.
Особливу увагу народні депутати приділили ситуації, що склалася у сфері продовольчого забезпечення ЗС України, зокрема щодо послуг з організації харчування на 2022 рік та за напрямом закупівлі паливно-мастильних матеріалів.
Заступник Міністра оборони України Вячеслав Шаповалов наголосив на неприйнятності будь-яких штучних монополій на ринку та проінформував членів комітету, що відомством опрацьовано нові конкурсні умови відбору постачальників продовольства, у результаті чого прибрано всі фактори, що закладали дискримінацію у процедурах.
Вячеслав Шаповалов подякував Комітету за підтримку і за таку ж принципову позицію, відзначивши важливість подальшої консолідованої роботи між Комітетом і Міністерством оборони.
«Дійсно, по деяких позиціях були застереження щодо можливих елементів непрозорості, які є абсолютно неприпустимими. Про це неодноразово наголошував і Міністр. Такі речі ми будемо припиняти. Усі закупівлі будуть формуватися виключно через призму реальних потреб Збройних Сил. І я вдячний членам Комітету за послідовну й принципову позицію, яка спрямована на захист інтересів наших військових, зокрема і завдяки тому, що у складі Комітету є військові, які з власного досвіду знають проблематику, — дякую Михайлу Забродському за його позицію і за ту важливу справу, яку він робив на фронті і продовжує в стінах Парламенту», — наголосив Вячеслав Шаповалов.
Суттєво зменшено обмеження щодо участі у закупівлях: збережено норму щодо того, що річний чистий дохід компанії-учасника торгів має складати 100% суми оголошеного тендеру, але при цьому закупівлю розбито на 12 процедур. Це дозволить взяти участь у торгах більш широкому колу учасників та збільшить конкуренцію, надасть прозорості конкурсній процедурі та знівелює потенційно можливі зловживання.
Погодження Комітетом Річного на 2022 та Трирічного на 2022 — 2024 планів закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення Міністерства оборони України дало можливість оборонному відомству невідкладно розпочати процедури оборонних закупівель на 2022 рік.