Як ІТ-студії змінили підхід до навчання в Україні: результати опитування


Серпень 31
03:05 2024

Протягом навчального року у школярів було понад 500 інтерактивних вправ та 320 занять. Міністерство освіти і науки України спільно з партнерами у рамках проєкту EU4DigitalUA провели дослідження за підсумками навчального року, щоб зʼясувати, як вдалось  допомогти вчителям модернізувати викладання інформатики та адаптувати освітній процес до сучасних потреб учнів. 

В опитуванні взяли участь 1210 вчителів, а також 1195 батьків, які відповідали на частку запитань разом з дітьми.

«ІТ-студії — це переосмислений підхід до викладання інформатики через цифрові освітні матеріали для учнів та вчителів, з фокусом на практику та застосування навичок у реальних ситуаціях. Понад 30% навчальних закладів країни вже використовують ІТ-студії під час навчального процесу. Освітні матеріали оновленої інформатики змінюють уявлення про сучасне навчання, та закладають фундамент для майбутнього, де технології стають рушійною силою розвитку держави», — зазначила Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції.

За результатами дослідження, 86,7% опитаних учителів активно інтегрують платформу у навчання, перетворюючи її на додатковий ресурс. Водночас 13,3% учителів успішно застосовують IT-студії на кожному уроці як основний інструмент навчання. Крім того, 24,4% учителів використовують платформу для поглибленого навчання, що дозволяє учням отримувати більш розширені знання у межах шкільної програми.

«Результати опитування показують, що ІТ-студії відкривають нові можливості для практичного освоєння інформатики, а сучасні цифрові інструменти допомагають зробити навчання більш інтерактивним та адаптованим до потреб учасників освітнього процесу. Позитивні відгуки про платформу підтверджують, що розвиток цифрової освіти приносить реальні результати. Інтеграція цифрових ресурсів в освітній процес дозволяє учням краще опанувати навчальний матеріал та готуватися до майбутнього у світі технологій», — наголосив Дмитро Завгородній, заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

IT-студії виявилися гнучким інструментом, здатним адаптуватися до різних освітніх програм. Так, понад 72% учителів розглядають платформу як вдалий допоміжний ресурс до підручників. Близько 70% використовують її для організації самостійної роботи учнів та індивідуальних занять. Це особливо важливо у контексті сучасної освіти, де персоналізований підхід набуває все більшого значення.

«Успішна інтеграція «Оновленої інформатики — ІТ-студій» в українські школи є ключовим досягненням у наших спільних зусиллях з модернізації освіти через програму EU4DigitalUA. Позитивні відгуки вчителів та батьків дозволять нам покращити навчальну програму для наступного року, гарантуючи, що вона й надалі забезпечуватиме найкращі цифрові компетенції», — каже Maрія Гастон Бетран, технічна інституційна координаторка FIIAPP проєкту EU4DigitalUA.

Освітні ресурси оновленої інформатики інтуїтивно зрозумілі та зручні для учнів та вчителів. Про це говорять і цифри, адже 92,8% респондентів високо оцінили навігацію платформи. Середній бал задоволеності навігацією склав 4,16 з 5 можливих. 

«Проєкт EU4DigitalUA запроваджує нові способи викладання інформатики в українських школах. Європейський Союз пишається тим, що підтримує цей важливий проєкт, який трансформує класні кімнати та допомагає закласти основу для міцнішого цифрового суспільства в Україні», — сказав Штефан Шльойнінг, керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні.

У планах регулярне вдосконалення функціоналу платформи. Більше ніж половина респондентів (56%) висловили бажання бачити розширені можливості IT-студій, у тому числі й симулятори, віртуальні лабораторії та ігрові середовища. Майже третина (30%) запропонували інтеграцію зовнішніх ресурсів та автоперевірку коду, що допоможе зробити процес навчання ще більш ефективним. А 20% опитаних відзначили необхідність створення динамічної карти прогресу учнів.

Якщо ви — батьки та хочете дізнатися, чи ваша школа вже використовує платформу «Оновлена інформатика — IT-студії», зверніться до вчителя інформатики. 

Якщо ви — вчитель, скористайтеся шансом стати частиною освітньої інновації. Долучіться до платформи на it-osvita.diia.gov.ua і відкрийте нові можливості для своїх учнів.

Одне рішення може змінити майбутнє освіти. Станьте рушієм змін, допоможіть дітям адаптуватися до вимог цифрової епохи та зробіть навчання захопливішим і ефективнішим.

Більше інформації про IT-студії, відгуки вчителів про можливості на платформі дізнавайтеся у гайді “Як здобути сучасну IT-освіту на уроках інформатики” на Дія.Освіта. 

Гайд доступний за посиланням https://osvita.diia.gov.ua/guides/modernizing-computer-science-education-with-it-studios 

Проєкт реалізується з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства освіти і науки України в межах програми EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом та імплементується Міжнародним та ібероамериканським фондом адміністративної та державної політики (FIIAPP) в рамках другого компоненту «Інституційне зміцнення та розвиток потенціалу».

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Одеські рятувальники стали чемпіонами України з пожежно - прикладного спорту

Прочитайте повну статтю

Програма ФАО з розмінування охопить ще дві області України

Прочитайте повну статтю

В Ізмаїлі відкрили меморіальну дошку на честь гвардійця В’ячеслава Кулі

Прочитайте повну статтю

У Верховній Раді України відбулася зустріч керівництва Парламенту та голів депутатських фракцій...

Прочитайте повну статтю

Естафету Різдвяних колядок приймає Вінницький ліцей МВС

Прочитайте повну статтю

Кабінет Міністрів України схвалив два законопроєкти, розроблені МВС України, щодо вдосконалення...

Прочитайте повну статтю

Обстріл Харкова ворожими безпілотниками: 8 постраждалих, серед них - дитина

Прочитайте повну статтю

Прикордонники вирушили до Саудівської Аравії на підтримку Олександра Усика

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь