Як отримати державну допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
Непрацюючі вагітні жінки (в тому числі неповнолітні) та жінки, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, мають право звертатися за отриманням державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.
Зокрема, право на таку допомогу мають:
Для отримання державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологам необхідно звернутися до суб’єкта надання адміністративної послуг.
Підставою для призначення виплат є:
Для підтвердження даних про те, що жінка, яка є фізичною особою - підприємцем та відповідно до закону звільнена від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, не є застрахованою особою та не бере добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, використовується інформація з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування у порядку та за формою, що встановлені Пенсійним фондом України та Мінсоцполітики.
Звернутися за допомогою можна не пізніше, ніж через 6 місяців після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.
Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами виплачується за весь період відпустки, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей - 70) календарних днів після пологів. Жінкам, віднесеним до 1-4 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога виплачується за 180 календарних днів зазначеної відпустки (90 - до пологів і 90 - після пологів). Допомога обчислюється сумарно та призначається жінкам у повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів.
Юстиція без бар’єрів – ініціатива у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Стратегія розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Інформація станом на 09.10.2024