Як перед святами розібратися у великому асортименті продуктів та вибрати якісні?
Зимових свят нетерпляче чекають і дорослі, і діти, адже вони несуть радість та веселощі. Водночас - це час, коли до продовольчих магазинів, супермаркетів та на ринки завозять значно більше продуктів ніж зазвичай, проводять улюблені багатьма розпродажі та святкові акції.
Незважаючи на настрій і передчуття свята, споживачі під час купівлі будь-яких продуктів, особливо акційних, повинні бути уважними, щоб не зіпсувати свята собі, близьким чи друзям. Отож, важливо розібратися у великому асортименті та вибрати якісну продукцію, щоб не нашкодити здоров’ю?
Харчові продукти, що реалізують на території України, вітчизняного та іноземного виробництва, повинні бути безпечними для життя і здоров'я людей, відповідати вимогам українського законодавства з безпеки та окремим показникам якості харчових продуктів.
Як же розібратися у їх великому асортименті та вибрати якісні?
Що потрібно знати перед купівлею курячих яєць?
Дехто вважає, що яйця в коричневій шкаралупі набагато кращі - поживніші й корисніші, ніж у білій. Це омана. Колір шкаралупи лише говорить про «масть» курочки, яка знесла яйце. Коричневі кури несуть такого ж відтінку яйця, а птиці з білим пір’ям – білосніжні. Тому колір шкаралупи не визначає поживність яйця, це залежить від того, чим годували птицю.
Зберігати цей продукт потрібно в холодильнику при температурі 7 - 13°С, гострим кінцем вниз, щоб яйце дихало. Варто уникати їх «сусідства» з сирим м’ясом і продуктами з різким запахом. Перед приготуванням яйця слід промити під проточною водою.
Вибирайте для себе і своєї родини лише якісні та свіжі яйця!
Як вибрати якісну рибу до святкового столу?
Рибну продукцію краще брати в спеціалізованих магазинах або в супермаркетах. У маленьких крамницях через невеликий оборот товару продукти можуть залежуватися. Також уникайте стихійних ринків, де риба найчастіше невідомого походження. У супермаркетах і великих магазинах є документи на продукцію. Їх обов'язково треба просити. Не варто забувати і про дати виробництва. Якщо є додаткова наклейка, краще її відірвати і прочитати інформацію, викладену на найпершому ціннику.
На прилавках буває: жива, охолоджена, свіжоморожена, заморожена і рибний продукт – копчення, консерви.
Червона риба має бути не яскравою, а копчена – не мати різкого запаху. Перед покупкою копчену рибу можна понюхати, якщо аромат різкий і хімічний – рибу точно готували за допомогою рідкого диму. Натомість має бути присутнім легкий аромат копчення і приємний запах деревного диму.
На замороженій рибі льоду має бути не більше 5% від загальної маси. На креветках та інших морепродуктах – 6%, на філе риби – до 14%. Виробник зобов'язаний вказати на упаковці точну вагу риби або морепродукту без льоду.
Варто розрізняти охолоджену і свіжоморожену. Охолоджену обробляють повітрям від 0 до -2°С або поміщають її на колотий лід протягом трьох діб після вилову. Дана технологія дає можливість не заморозити продукт, а максимально охолодити.
Не всі види риб можуть за технічними можливостями потрапити до нас на прилавок в охолодженому вигляді. Штучно вирощений: норвезького лосося, форель, дораду, сибаса, зокрема, так. Якщо ж на прилавку з'являється охолоджена промислова риба: далекосхідний лосось, горбуша, тріска, зубатка, палтус, навага, то велика ймовірність, що напередодні її просто розморозили. едагувати
Як правильно вибрати м'ясо?
М’ясо надзвичайно корисне для організму людини. Цей продукт є цінним джерелом якісного білка, який необхідний для росту і нормальної життєдіяльності організму, незамінних вітамінів і амінокислот. На сьогодні м’ясо можна купити і в магазині, і на ринку. Охолоджене м’ясо можна зберігати не більше 48 годин. Процес охолодження відбувається при температурі 0 - 4°С. Заморожують м’ясо при температурі -30 -40°С у спеціальних морозильних камерах.
Радимо обов’язково оглянути м’ясо з усіх боків та понюхати його. Ваші відчуття вас не підведуть, і вам вдасться купити якісний і свіжий шматок м’яса.
Колір м’яса – одна з головних ознак його свіжості: хороша яловичина повинна бути виразно червоною, свинина – рожевою, телятина – схожа на свинину, але більш рожева, баранина схожа на яловичину, але більш темного і насиченого відтінку. При виборі будь-якого м’яса є одна закономірність: чим молодша тварина, тим світліше буде м’ясо.
Як вибрати домашню курятину?
Шкіра на тушці курки повинна бути гладкою, без плям, пошкоджень, синців і пір’я. Огляньте тушку, якщо вона пружна, гладка, суха, а на розрізі м’ясо є трохи вологим і не має неприємного запаху – перед вами свіжа курятина. За тушкою ви також можете визначити вік курки. У молодих курочок кінчик грудної кісточки буде хрящоподібний, якщо на нього натиснути, то він легко гнутиметься.
Цими рекомендаціями потрібно керуватися повсякчас! Смачних і безпечних свят!