Як попередити кібернасильство?


Листопад 28
09:09 2024

Кібернасильство – це використання цифрових технологій, зокрема інтернету та соціальних мереж, для переслідування, здійснення агресії, погроз, шантажу чи образ. Це явище стало серйозною проблемою, яка зачіпає дітей, підлітків та дорослих у всьому світі. Незважаючи на те, що онлайн-насильство є віртуальним, воно може завдавати абсолютно реальну шкоду постраждалим.

Аби запобігти кібернасильству або хоча б мінімізувати його вплив, потрібно дотримуватись певних правил поведінки у цифровому просторі. Нижче наведемо кілька важливих кроків та порад, які можуть допомогти зменшити ризик стати постраждалою від кібернасильства.

- Не діліться особистими даними в інтернеті. Приватна інформація, як-от домашня адреса, номер телефону чи фінансові дані, повинна залишатися конфіденційною.

- Контролюйте налаштування конфіденційності. Більшість соціальних мереж дозволяє налаштовувати видимість профілю та обмежувати, хто може переглядати ваші пости та надсилати повідомлення.

- Будьте обережні з фішингом. Це одна з найпоширеніших форм кібернасильства. Не відкривайте сумнівні посилання та файли, які надходять від невідомих осіб.

- Будьте уважні до ознак агресії чи переслідування. Постійні негативні коментарі, повідомлення з погрозами, небажані контакти – це ознаки кібербулінгу чи кіберсталкінгу.

- Активуйте блокування та фільтри. Більшість платформ мають опції блокування користувачів, які надсилають образливі чи небажані повідомлення. Також використовуйте опцію повідомлення про образливий контент чи підозрілих користувачів.

- Спілкуйтеся в мережі ввічливо. Позитивний приклад онлайн-спілкування може допомогти створити здорове кіберсередовище та мотивувати інших робити те саме.

- Будьте підтримкою для тих, хто піддається кібернасильству. Важливо показати людині, яка стала постраждалою від кібернасильства, що вона не самотня.

Куди та як звернутися по допомогу?

Якщо Ви стикнулися з кібернасильством, обов’язково зверніться по допомогу, щоб убезпечити себе та інших користувачів інтернету. В Україні на постійній основі працюють гарячі лінії, організації, психологи, які допоможуть у випадках кібернасильства.

Національна «гаряча лінія» для дітей та молоді: 116 111 або 0 800 500 225 (цілодобово, безкоштовно)

Гаряча телефонна лінія щодо булінгу: 116 000

Урядова «Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей: 1547

Гаряча лінія з питань запобігання насильству: 116 123 або 800 500 335

Центр надання безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103

Поліція за номером 102

Подати електронне звернення до кіберполіції https://ticket.cyberpolice.gov.ua

Чат-бот Stop Sexting (якщо шантажують в Інтернеті і вимагають контент сексуального характеру).

Поради батькам та педагогам як створити безпечний простір для користування інтернетом своїм дітям.

Кампанія проводиться за ініціативи Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерства юстиції України спільно з Національною поліцією України, Кіберполіцією України, Координаційним центром з надання правничої допомоги за сприяння Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики, в межах «16 днів проти насильства».

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Україна на передовій цифровізації: Естонія ознайомилась з українським досвідом оцифрування архі...

Прочитайте повну статтю

Як попередити кібернасильство?

Прочитайте повну статтю

Цьогоріч 17 водних об’єктів Сумщини знайшли своїх нових господарів

Прочитайте повну статтю

Оновлення та посилення. Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграці...

Прочитайте повну статтю

Співпраця України та Естонії: від захисту даних до міжнародної відповідальності рф

Прочитайте повну статтю

Відбулося перше засідання робочої групи EuroPris

Прочитайте повну статтю

Катерина Павліченко: «19 грудня вступає в силу закон, який посилює відповідальність за домашнє...

Прочитайте повну статтю

Дніпропетровщина: російські війська атакували рятувальників

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь