Як українському адвокату почати практику у Чехії
Аби почати практикувати міжнародне право та право рідної країни у Чеській Республіці, українському адвокату необхідно набути статус іноземного адвоката в цій країні і потрапити до реєстру Асоціації адвокатів Чехії.
Про процедуру доступу до професії у цій країні розповіла під час семінару представник НААУ в Чехії Олена Максименко.
Відповідно до Закону Чеської Республіки про адвокатуру від 13.03.96 № 85/1996 адвокатом є особа, внесена до реєстру адвокатів, який веде Асоціація адвокатів Чехії (Českou advokátní komoru, ČAK).
Для українських адвокатів, які мають право довгострокового перебування в країні, цікавою є можливість потрапити до реєстру у статусі іноземних адвокатів.
Для цього необхідно подати заяву та пакет документів:
а також скласти іспит на визнання.
Мета іспиту - підтвердити знання загальних норм, Закону про адвокатуру, а також наявність базових знань судової системи як Чеської Республіки, так і загальноєвропейської (функції, склад, повноваження).
Для підготовки до іспиту Асоціація надсилає так званий вітальний пакет, Також, було детально розглянуто «вітальний пакет», який надсилається ČAK для підготовки до іспиту на визнання, у який входять тексти Конституції Чеської Республіки, законів «Про адвокатуру», «Про суди і суддів», Правила професійної етики, а також постанова Мінʼюсту про оплату послуг адвокатів за надання правничих послуг (адвокатський тариф).
Доповідач відзначила, що статус іноземного адвоката накладає на особу обов’язок застрахувати професійну діяльність, сплати внески на діяльність адвокатського самоврядування та до соціального фонду.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.