Як зимувала риба у грудні 2024 року
Фахівці Держрибагентства продовжують здійснювати постійний моніторинг стану водних біоресурсів та середовища їх існування.
Так, протягом грудня коливання середніх температур води становило у західних областях – 0,2-4°С, східних і центральних – 0,4-3,8°С, на півночі – 0,6-4°С та на півдні – 3-4,5°С.
Внаслідок відносно теплої погоди у грудні льодовий покрив на водних об’єктах був відсутній у більшості регіонів України, окрім Вінницької, Донецької, Житомирської, Київської, Львівської та Харківської областей, де спостерігалося часткове утворення льодоставу завтовшки від 0,3 до 5 см. В Івано-Франківській та Чернівецькій областях льодовий покрив становив часткові забереги на гірських річках.
За мінімально допустимої рибогосподарської норми 4 мг/л середні узагальнені показники вмісту розчиненого у воді кисню коливалися:
- на сході: 6,3-11,9 мг/л;
- на півночі: 7,5-11,7 мг/л;
- на заході: 6-16,2 мг/л;
- на півдні: 6,4-8,6 мг/л;
- у центральній частині країни: 7-12 мг/л.
Коливання рівнів води протягом грудня було зумовлено випадінням дощів, проте в більшості областей вони були незначними та відповідали нормі.
Зимівля водних мешканців відбувалася у межах іхтіологічних норм, тому випадків їх загибелі не зафіксовано.
Нагадуємо: з початку листопада в українських водоймах триває осінньо-зимова заборона на вилов риби у зимувальних ямах, які є природним затишком для наших водних мешканців у холодну пору року. Для охорони та створення сприятливих умов зимівлі водних біоресурсів територіальними управліннями Держрибагентства видано відповідні накази із зазначенням переліків та меж зимувальних ям, де вилов риби заборонено. Переглянути документи можна за посиланням.