Яким буде Парламент України, коли закінчиться війна


Травень 02
13:27 2022

Коли закінчиться війна… Кожен намагається вкласти у другу частину цього речення бачення свого майбутнього. За ці дні ми так багато переоцінили і змінили пріоритети. А насправді для щастя достатньо було лише мирного неба, здоров'я, рідного погляду поруч та місця, що зветься домом. 

Коли закінчиться війна, наші міста відновляться. Поставлена амбітна мета — відбудувати інфраструктуру за 1-2 роки. Тож ми ще поїдемо в Одесу послухати оперу, чи в Маріуполь на море, або ж в Херсон на кавуни. А зараз ми робимо все, щоб якнайшвидше почути оте омріяне: «Ми перемогли!».

Коли закінчиться війна, яким буде парламент? 

Одразу скажу, що це не гадання на кавовій гущі. Ще до війни ми напрацювали деякі інструменти, які дозволять внести прогресивні новації у діяльність Парламенту України після війни.

Розпочнемо з серцевини. Тобто, з якості законодавства. Зареєстрований мною законопроєкт про правотворчу діяльність №5707 — це Конституція у сфері нормотворення. Він покликаний зробити законодавчі процеси зрозумілими та ефективними, врегулювати діяльність та відносини, що пов’язані з плануванням, розробкою, прийняттям, застосуванням НПА та моніторингом за їх виконанням. 

Він розв'яже проблему відірваності суб’єкта законотворчості від результатів власної правотворчої діяльності, що є результатом прийняття «законів заради законів». Ця формула має піти в далеке минуле, без шансу на повернення. 

Закони заради добробуту Українського народу — ось що має бути в пріоритеті. Надійним «сейфом» для збереження рівня довіри громадян до влади є парламентський контроль. Над посиленням цієї функції ще слід попрацювати. 

Змін потребує Регламент Верховної Ради, що встановлює порядок нашої щоденної роботи. Кожна функція парламенту має бути забезпечена відповідними регламентними нормами, а положення Регламенту повинні стати передумовою до трансформації Верховної Ради загалом. Робоча група, яка напрацьовує ці зміни до Регламенту, створена і почала працювати ще до війни.

Тепер перейдемо до кровоносної системи Парламенту України — його Апарату, внутрішня структура якого має зазнати змін.

Люди — ось ключова цінність, без якої все перераховане вище не може реалізуватися. Саме тому робота із розвитку кадрів та залучення на роботу до Верховної Ради професіоналів є однією із головних цілей парламентської реформи. 

Тренінги, обмін досвідом, отримання нових знань, навичок, вивчення права ЄС, «інвестування» держави у професійний розвиток своїх держслужбовців — це є і буде найкращою інвестицією в часи відбудови України. 

Діджиталізація — це те, що задає ритм діяльності парламенту.  Війна, як хвороба, вказує на слабкі місця, на які варто звернути увагу. Передусім треба посилити безпеку у кібер- та інформаційному просторі, забезпечуючи кожного громадянина та міжнародних партнерів доступом до українського законодавства, безперебійність оновлення даних на офіційному веб-сайті. 

Формат пленарних засідань має бути готовим до віддаленої роботи. Система дистанційного голосування дозволить зберегти працездатність Верховної Ради у разі будь-якої надзвичайної ситуації. Для цього потрібні й законодавчі зміни, і належне технічне забезпечення. 

Коли закінчиться війна, ми зробимо все для становлення сучасного, ефективного, відповідального, підзвітного й демократичного Парламенту України!

Руслан Стефанчук

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Війська рф завдали удару по центральному ринку в Нікополі – є постраждалі (ОНОВЛЕНО)

Прочитайте повну статтю

Донеччина: надзвичайники потрапили під повторний російський обстріл

Прочитайте повну статтю

Кіберполіцейські Хмельниччини запобігли продажу унікального артефакту

Прочитайте повну статтю

ТОВ «Державний земельний банк» та Центр гуманітарного розмінування підписали Меморандум про спі...

Прочитайте повну статтю

АНОНС: адмінбудинок з прибудовами у Львівській області – на приватизаційному аукціоні

Прочитайте повну статтю

Комітет з питань економічного розвитку інформує про важливість законопроєкту про особливості ре...

Прочитайте повну статтю

Різдвяна місія «Білого янгола» – евакуація родини з прикордоння Сумщини (Відео)

Прочитайте повну статтю

«Освітня безпека – це загальний комплекс заходів із залученням поліцейських», – Надія Ситник

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь