Якщо кожна громада вибудує мережу партнерів по всьому світу, це підсилить позиції нашої держави, - Андрій Садовий


Березень 02
12:25 2023

Львівська та Чортківська громада готові ділитися досвідом залучення зарубіжних партнерів.

Всім головам громад треба активно працювати над тим, щоб кожна українська громада мала міста-партнери у всіх демократичних країнах світу.

Про це сказав Львівський міський голова Андрій Садовий на Форумі «Децентралізація 2023. Законодавчий порядок денний в умовах війни», організований Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно з ГО «ДЕСПРО» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

В ході Форуму серед інших питань обговорили і питання інтеграції територіальних громад у європейський простір та розширення міжнародного муніципального партнерства.

«Якщо кожна громада вибудує мережу партнерів по всьому світу, уявляєте наскільки це підсилить позиції нашої держави? Сьогодні треба думати і про поточну ситуацію, і про майбутнє. Готовий ділитися досвідом. Ми допомагаємо громадам шукати партнерів»,- сказав Андрій Садовий.

Чортківський міський голова Володимир Шматько зазначив, що міжнародна співпраця має мати сьогодні нову якість на кожному рівні спілкування – національному, регіональному, місцевому.

«Ми за останній рік підписали угоди з 6 зарубіжними муніципалітетами про побратимство. На стадії підписання – угоди ще з дев’яти зарубіжними містами. І ведемо перемовини з 12 містами. Майже в 20 країнах ми матимемо міста-побратими. Ми повинні все зробити, щоб стати повноправним членом європейської спільноти», - сказав Володимир Шматько.

Він зазначив, що пріоритетами такого партнерства є обмін досвідом та реалізація спільних проектів:

«Партнери хочуть дізнатися про антикризовий менеджмент. Голови зарубіжних міст нас запитували про антикризові рішення, про комунікацію з державними органами влади, про співпрацю з партнерами. І ми прагнемо від них не гуманітарної допомоги. Ми хочемо ментально інтегруватися у європейську спільноту, навчитися заробляти для наших міст кошти».

Володимир Шматько також поділився інформацією, яким чином Чортківська громада шукає міста-побратими.

«Прошу голів громад звертатися до наших посольств. Комунікація через посольства дає дуже хороший результат. Наприклад, Посольство України в Латвії допомогло знайти нам побратима – латвійське місто Талсі. Ми також пишемо листи муніципалітетам і до нас пишуть листи. І українці, які багато років за кордоном – це найкращі амбасадори України».

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Держаудитслужба та Європейська прокуратура (ЕРРО) окреслили формат взаємодії щодо захисту кошті...

Прочитайте повну статтю

Яку винагороду можуть отримати військові за знищення або захоплення ворожої техніки

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: Київський інститут НГУ готує лідерів, здатних діяти в умовах сучасної війни

Прочитайте повну статтю

Компетентність як елемент безпеки: чому експортний контроль має починатися з освіти?

Прочитайте повну статтю

Засідання Ради суддів України відбудеться 26 червня 2026 року

Прочитайте повну статтю

ВРП внесе Президентові України подання про призначення п’ятьох суддів до апеляційних судів

Прочитайте повну статтю

Оптимізація судового навантаження через транстериторіальну підсудність: презентовано пілотний п...

Прочитайте повну статтю

Відновили документи після втрати через обстріл: допомога ВПО триває

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь