Сенсація

Юлія Лапутіна: Україна має інтегруватися до глобальної системи стійкості


Листопад 11
16:00 2021

Annual Baltic Conference on Defence (ABCD) 2021 Photo by Marko Mumm / ICDS

Україна має бути інтегрована до глобальної системи стійкості задля зміцнення національної безпеки. 

Про це наголосила міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час онлайн виступу на 15-й щорічній Балтійській оборонній конференції (Annual Baltic Conference on Defence 2021), яка наразі проходить у столиці Естонії – м. Таллінн. Вона взяла участь у презентації дослідження «Стійка Україна – крихка мозаїка? Суспільство, медіа, безпека і перспективи» на запрошення міністра оборони Естонської Республіки Калле Лаанета і Міжнародного центру оборони та безпеки (ICDS).

Юлія Лапутіна нагадала про соціологічне опитування 2012 року щодо того, які соціальні групи відіграють значну роль в українському суспільстві. Отримані результати були вражаючими: майже 40% (1-е місце) - це мафіозний та кримінальний світ, понад 31% -бізнесмени та політичні лідери, майже 29% - чиновники, і лише 5% – армія та військові.

«Роль і вплив наших Захисників у 2012 році були найнижчими, найменшими з усіх показників серед інших категорій. Це було частиною операції Російської Федерації з викорінення нашої національної ідентичності, наших цінностей, потенціалу нашого народу. І тоді ми не були готові бути активними в громадянському суспільстві», - розповіла вона.

За словами очільниці Мінветеранів, після Революції Гідності та початку збройної агресії РФ Україна опинилися в іншому світі, перескочивши від патерналізму, пострадянського суспільства до постмодернізму. А в цих умовах суспільство використовує інші інструменти, ніж тоталітарне суспільство, щоб зробити себе сильним і стійким.

«Для тоталітарних країн не важливо бути стійкими, тому що там йдеться не про націю, а лише про державний інструмент тоталітарної політики та тиску на людей. Постмодернове ж суспільство керується принципами соціального нетворкінгу. Тому, щоб бути стійкими, ми повинні бути активними у розвитку громадянського суспільства. Через соціальний  нетворкінг між громадянським суспільством та владою, коли ми довіряємо один одному, ми зробимо разом дуже позитивні речі, зміцнимо нашу безпеку. Ми повинні бути інтегровані в глобальну систему стійкості», - наголосила вона.

Очільниця Мінветеранів зазначила, що існує багато інструментів глобального управління, які можуть посилити національну стійкість. Наприклад, транснаціональний нетворкінг, неформальне співробітництво на високому рівні, міжурядове співробітництво та комунікація, особисте спілкування. «Тому побудова української національної стійкості має бути такою, щоб вона природно інтегрувалася у глобальну систему стабільності», - наголосила міністр.

На думку Юлії Лапутіної, є штучним вважати, що між українським та західним суспільствами наявні дуже великі відмінності у менталітеті. Так, вони існують, проте якщо глибше проаналізувати структуру цих цінностей - у нас є дуже багато спільного. Очільниця Мінветеранів розповіла, що свого часу у 2014 році теж була заручницею стереотипу про начебто значну відмінність Донбасу від іншої частини України.

«Утім, коли ми зіткнулися з російською агресією, ми зрозуміли, що природа та менталітет жителів Донецької та Луганської областей, які за походженням є українцями, мають такі ж цінності, як і весь демократичний світ. І ми організували комунікацію між представниками Служби безпеки, військовими та місцевими жителями, які активно протидіяли агресії. Ми зрозуміли, що лише об’єднавши зусилля, зможемо перемогти в цій ситуації і протистояти російській агресії, щоб звільнити територію», - наголосила вона.

Міністр зазначила, що багато громадян нашої країни перебували й досі перебувають під впливом стереотипів, маніпулятивних технологій. Саме тому Україна потребує побудови такого суспільства, в якому панують правдиві та природні цінності.

«А одним із елементів цього суспільства мають стати сильні та впливові ветерани - наші Захисники, добровольці та армія, які захищають країну і сьогодні повертаються до цивільного життя. Це дуже потужний ресурс для розбудови нашої країни», - підкреслила Юлія Лапутіна. Відео виступу міністра у справах ветеранів України Юлії Лапутіної на 15-й щорічній Балтійській оборонній конференції дивіться тут

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Володимир Зеленський: У майбутній історії біля слова Україна завжди стоятиме слово Незалежна

Прочитайте повну статтю

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн передала 50 автівок для Національної поліції та Офі...

Прочитайте повну статтю

Бійці «Гвардії Наступу» пліч-о-пліч з ЗСУ боронять нашу державу на першій лінії фронту, – Ігор...

Прочитайте повну статтю

«1,5 кілометра до позиції вистачало, щоб вмерти разів вісім», – розповідь прикордонника про буд...

Прочитайте повну статтю

Зустріч з рідними воїна-прикордонника, який повернувся з Авдіївського напрямку, де боронив Укра...

Прочитайте повну статтю

Медична допомога на передову «сталевим» прикордонникам

Прочитайте повну статтю

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн передала українським прокурорам та поліцейським нові...

Прочитайте повну статтю

Два роки

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь