Юрій Драганчук: завдяки проєкту Уряду Німеччини 345 українських підприємців продовжили роботу, зберегли місця та інвестували в модернізацію виробництва
9 жовтня відбулась презентація результатів другої фази проєкту «Доступ до фінансування та підтримка стійкості ММСП в Україні-II» за фінансування Уряду Німеччини в межах проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA*.
У рамках проєкту представники мікро-, малого та середнього бізнесу (ММСП) України отримали компенсацію частини вартості інвестиційного проєкту через партнерські фінансові установи: Ощадбанк, Банк Львів, Укргазбанк, Кредобанк та КС «Анісія». Це дозволило підтримати інвестиційну активність українського бізнесу в умовах війни. Проєкт реалізував Фонд розвитку підприємництва (ФРП).
«Сьогодні, як ніколи, забезпечення доступу підприємництва до пільгового фінансування є однією із надважливих задач Уряду України, адже це сприяє розвитку бізнесу й економіки загалом, а також стабільності фінансової системи країни в умовах воєнного стану.
Мінфін постійно працює над залученням коштів до державних програм і проєктів підтримки бізнесу, які реалізує Фонд розвитку підприємництва, – як з держбюджету, так і у співпраці з нашими надійними міжнародними партнерами.
Ми вдячні Уряду Німеччини за підтримку інвестиційної активності мікро-, малих та середніх підприємств України у надскладних умовах. 345 підприємств, які долучилися до проєкту доступу до фінансування та підтримки стійкості українського бізнесу, отримали можливість не лише продовжувати свою діяльність і зберегти робочі місця, але й провести модернізацію виробництва для більш ефективної роботи», – повідомив заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.
За рік реалізації проєкту 345 українських підприємств профінансували свої інвестиції в основний та обіговий капітал на загальну суму майже 1,3 млрд гривень. Кожен учасник отримав грант на компенсацію частини інвестиційних витрат загальною сумою понад 173 млн гривень після успішної реалізації свого інвестиційного проєкту. Також завдяки проєкту збережено 8 669 робочих місць.
Водночас менеджер проєктів Deutsche Sparkassenstiftung für Internationalе Kooperation Д-р Міхаель Бек зауважив: «Особливу увагу та підтримку було надано підприємствам, що працюють у важливих для економіки України галузях: сільське господарство, переробна промисловість та бізнесам, які гостро зазнали негативного впливу війни».
Окрім фінансової допомоги підприємства мали змогу отримати консультаційну підтримку за різними напрямами та розширити свій підприємницький потенціал. Так, експерти «Всеукраїнської асоціації консультантів з управління «CMC-Ukraine» надали понад 3 500 годин консультаційного супроводу для 100 ММСП. Серед них — релоковані бізнеси та підприємства, що продовжують працювати у прифронтових областях.
Загалом у межах двох фаз проєкту «Доступ до фінансування та підтримка стійкості ММСП в Україні» було підтримано інвестицій підприємств на майже 2 млрд грн, що свідчить про наявність інвестиційного попиту з боку бізнесу навіть в умовах війни.
«Аналізуючи такі позитивні результати проєктів з підтримки ММСП, які Фонд розвитку підприємництва впроваджує спільно з нашими німецькими партнерами, ми чітко усвідомлюємо їх ключову роль у питанні підтримки стійкості економіки України та постійно працюємо над запровадженням нових подібних ініціатив», – наголосив Голова Правління Фонду розвитку підприємництва Андрій Гапон.
______________________
*Проєкт впроваджується в межах проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA за фінансування Уряду Німеччини. Стратегічний виконавець проєкту — німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Виконавчі партнери — Deutsche Sparkassenstiftung für Internationalе Kooperation (DSIK) у співпраці з Фондом розвитку підприємництва (ФРП). Локальні партнери — Ощадбанк, Банк Львів, Кредобанк, Укргазбанк, Кредитна спілка "Анісія", Всеукраїнська асоціація консультантів з управління CMC-Ukraine.