З чого складається грошове забезпечення військовослужбовця
Сьогодні українські військові ризикують життям і здоров'ям, захищаючи державу від зовнішнього агресора. Тому вони як ніхто інший заслуговують на належну винагороду. Крім іншого, адекватне грошове забезпечення підвищує моральний дух військовослужбовця і мотивацію до служби.
Механізм та умови виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам визначається Порядком, затвердженим наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 № 260.
Зокрема, ним визначено, що грошове забезпечення має три складові:
До основних належать посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років.
Щомісячними додатковими є підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагорода військовослужбовцям, які обіймають посади, пов’язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту, винагорода за особливості проходження служби (навчання) під час воєнного стану (особливого періоду), а також премія.
Одноразовими називаються інші допомоги і винагороди (крім винагороди військовослужбовцям, які обіймають посади, пов’язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту, винагороди за особливості проходження служби (навчання) під час воєнного стану чи особливого періоду, а також додаткова винагорода та одноразова винагорода на період дії воєнного стану.
Ці види грошового забезпечення розраховуються і виплачуються на підставі: штату військової частини; наказів про призначення на посаду та зарахування до списків особового складу військової частини, про вступ до виконання обов’язків за посадою, в тому числі тимчасово, про зарахування в розпорядження; наказів про встановлення та виплату основних і додаткових видів грошового забезпечення; наказів про присвоєння військових звань; грошового атестату або довідки про грошові виплати (за винятком осіб, призваних (прийнятих) на військову службу за контрактом, у тому числі під час проходження строкової військової служби).
Порядок №260 також визначає складові грошового забезпечення залежно від категорії військовослужбовця.
Так, забезпечення військовослужбовців із числа осіб офіцерського складу, в тому числі слухачів (ад’юнктів, докторантів), рядового, сержантського та старшинського складу (крім військово-службовців строкової служби), включає:
Грошове забезпечення військовослужбовців строкової військової служби включає:
Грошове забезпечення курсантів (крім військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського та старшинського складу військової служби за контрактом) включає:
Грошове забезпечення ліцеїстів із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, за наявності підстав згідно з чинним законодавством України включає посадовий оклад.
Матеріал рубрики «Захист військових» підготовлений членом Центру координації волонтерської допомоги військовослужбовцям Національної асоціації адвокатів України Вікторією Поліщук.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.