За матеріалами ДБР судитимуть керівництво фсб та росгвардії і колишнє керівництво СБУ


Вересень 24
12:04 2024

Працівники ДБР у взаємодії з СБУ та Офісом Генерального прокурора завершили досудове розслідування відносно директора та 19 офіцерів фсб, головнокомандувача військ росгвардії рф, а також колишніх Голови, першого заступника Голови та начальника департаменту Служби безпеки України.

Обвинувальний акт скеровано до суду. Крім того, обвинувальний акт направлено на електронну адресу фсб рф для доведення його змісту до відома обвинувачених.

Зокрема, серед обвинувачених:

У травні 2024 року працівники ДБР повідомили про підозру директору фсб рф Олександру Бортнікову в організації вчинення державної зради колишнім керівництвом СБУ, розпалюванні національної ворожнечі та ненависті в Україні та незаконного перешкоджання протестним акціям у 2013-2014 роках.

Також підозри повідомлені майже 20 високопосадовцям спецслужб рф. Серед них директор федеральної служби військ росгвардії Віктор Золотов та інші фсбшні генерали.

Слідчі Бюро за сприяння Служби безпеки України зібрали докази підривної діяльності російської спецслужби та особисто очільника фсб рф проти України. Встановлено, що Бортніков розробив злочинний план для придушення протестних акцій українців у 2013-2014 роках з метою збереження керівного на той час режиму в Україні. Кінцевою ціллю була подальша анексія частини території України під приводом нібито «громадянського протистояння».

Одним із ключових завдань фсб рф було недопущення Євроінтеграційних процесів України та членства в договорі колективної безпеки Північноатлантичного альянсу, оскільки це загрожувало загарбницьким планам рф у відновленні союзної держави та поглинанні до її складу колишніх радянських республік.

Відмова вищого керівництва України від Євроінтеграції була заздалегідь спланована рф, тому були завчасно вжиті заходи для попередження протестних акцій та розроблені сценарії їх силового розгону. Для цього у жовтні 2013 року до нашої держави приїжджав Секретар Ради безпеки рф Микола Патрушев з інструктажем керівництву РНБОУ, включаючи заступника Секретаря Сівковича, про розгін потенційних протестних акцій з максимальною жорстокістю та застосування надмірної сили для залякування інших активістів.

Слідство встановило, що для припинення протестних акцій очільник фсб рф Бортніков дав завдання тодішньому Голові СБУ, який мав також російське громадянство, сприяти (особисто та із залученням підлеглих) працівникам фсб у їх протиправній підривній діяльності.

На виконання цієї вказівки, перший заступником Голови СБУ – керівник Антитерористичного центру у листопаді-грудні 2013 року привів підлеглих спецпризначенців у готовність за ступенем «Підвищена». Рівень терористичної загрози визначено як «Потенційна», чим протестувальників по суті прирівняли до потенційних терористів.

Підставами для таких рішень слугували неправдиві доповідні записки начальника Департаменту національної державності СБУ щодо можливих терористичних загроз з боку мітингувальників, погоджені Головою СБУ.

У грудні 2013 року командувач Внутрішній військ МВС України за вказівкою заступника командувача внутрішніх військ росіян розпочав підготовку до силового розгону та розстрілу активістів, для чого 12.12.2013 звернувся з листом до Міністра оборони України про безоплатну передачу внутрішнім військам 4 мільйонів патронів, 100 тисяч гранатометних пострілів ВОГ-25, іншого військового майна.

Крім того, за вказівкою Директора фсб рф й на запрошення колишнього Голови СБУ до м. Києва 13.12.2013 прибула група з 20 співробітників фсб рф, які інструктували українських правоохоронців у протидії Євромайдану.

За завданням працівників фсб рф, підтриманому керівництвом СБУ, українські правоохоронці збирали відеозаписи, які провокували соціальні конфлікти між учасниками «Майдану» та його противниками. Матеріали публікували в мережі Інтернет на спеціально створеному Ютуб-каналі та відправляли звіти про виконану роботу до фсб.

Колишні Голова СБУ та начальник ДЗНД Служби у 2022 році перейшли на бік ворога, у зв’язку з чим СБУ їх притягнуто до кримінальної відповідальності за державну зраду в умовах воєнного стану. Також вони зайняли керівні «посади» в незаконно створених органах безпеки на частково окупованих російською федерацією територіях Херсонської та Запорізької областей, їхні дії слідчими ДБР додатково кваліфіковані за ч. 7 ст. 111-1 КК України.

За вчинення зазначених злочинів передбачене максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.

Слідчим суддею відносно обвинувачених обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. У зв’язку із переховуванням останніх за межами України, досудове розслідування здійснювалось за спеціальною (заочною) процедурою.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Міністерство юстиції представляє новий спільний проєкт з радіостанціями – «Бейбі ньюз»

Прочитайте повну статтю

Двоє жителів Донеччини загинули та 18 зазнали поранень через російські обстріли

Прочитайте повну статтю

Наслідки ворожих влучань на Херсонщині – 9 поранених, серед яких медик та волонтер

Прочитайте повну статтю

Герой-рятувальник року Андрій Лубенець: врятував підлітка, попри важке поранення

Прочитайте повну статтю

Розстріляні росією: Дружина прикордонника мобілізувалася після його загибелі, аби продовжити сп...

Прочитайте повну статтю

На митному контролі виявили бурштин з чоловічий кулак

Прочитайте повну статтю

Судова влада ухвалює рішення на основі законів, а не бюджетних чи політичних інтересів – голова...

Прочитайте повну статтю

Виготовляли фальсифіковану побутову хімію: кіберполіцейські ліквідували підпільне виробництво н...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь