Заготівля деревини: скільки саме безпечно для природи і достатньо для бізнесу?


Листопад 26
17:02 2021

Ліс - це відновлювальний ресурс. Але як правильно його використовувати? Сьогодні за одним столом зібралися лісівники, екологи, деревообробники та науковці. Обговорювали питання заготівлі деревини.

Зараз маємо ситуацію, коли деревообробники вимагають дати на ринок більше сировини, а екологічна спільнота, навпаки, каже, що треба зменшити кількість рубок. До цього ще й є наукова точка зору та міжнародна практика лісівників.

“Держлісагентство взяло напрямок на відкритість і доступність, тому ми ініціювали діалог між усіма зацікавленими сторонами. Оперуючи даними, звідки береться деревина, як створюються ліси і що таке розрахункова лісосіка - маємо всі разом прийти до спільного рішення - скільки саме безпечно для природи і достатньо для бізнесу заготовляти деревини”, - наголосив Голова Держлісагентства Юрій Болоховець.

Мета цього діалогу - узгодити дії, які сприятимуть розвитку економіки і деревообробного бізнесу, але при цьому не порушуватимуть екологічного балансу.

Робота лісового господарства регламентується екологічними, економічними і правовими обмеженнями.

Забезпечення організації та ведення лісового господарства, використання екологічного та ресурсного потенціалу лісів здійснюється на підставі матеріалів лісовпорядкування.

Норма заготівлі деревини (або розрахункова лісосіка) затверджується для кожного власника або постійного користувача лісів та розраховується за умови безперервного та невиснажливого використання лісових ресурсів. 

З урахуванням попередньої динаміки заготівлі деревини, очікувано, що у 2021 році українська економіка отримає біля 17-17,5 млн м3 вітчизняних лісоматеріалів, що цілком співставно з обсягом заготівлі деревини минулого року.

Починаючи із серпня 2021 року, запрацювали товарні біржі, які справили великий вплив на товарний ринок необробленої деревини в Україні. 

Закон  “Про ринок деревини”, який народні депутати прийняли у першому читанні, суттєво вплине на ситуацію. Український ринок деревини вже давно потребує встановлення чітких єдиних правил роботи, де будуть збалансовані інтереси всіх учасників процесу та працюватимуть принципи вільної і добросовісної конкуренції.

Під час засідання круглого столу вирішено прийняти спільну резолюцію, яка певною мірою могла б збалансувати потреби деревообробників, вимоги екологів і реальні можливості лісівників із врахуванням думок науковців. 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Рибоохоронці Держрибагентства провели масштабні антибраконьєрські заходи на водоймах Полтавщини...

Прочитайте повну статтю

Працівники Держрибагентства отримали вітання з нагоди Дня працівників сільського господарства

Прочитайте повну статтю

У Римі працюватиме представник НААУ

Прочитайте повну статтю

Стартує проект з підтримки ментального здоровʼя адвокатів

Прочитайте повну статтю

Суд відправив під варту чинного нардепа, якого ДБР підозрює у держзраді

Прочитайте повну статтю

Світ невидимих слідів криміналістки поліції Вінниччини Наталі Тодоровської

Прочитайте повну статтю

Звичні фрази підтримки насправді знецінюють емоції постраждалих: психологиня ДСНС Іванна Давиде...

Прочитайте повну статтю

Змінилися адреси чотирьох регіональних органів адвокатського самоврядування

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь