Сенсація

Закон «Про енергоефективність» передбачає запровадження муніципальних енергетичних планів та систем енергоменеджменту в громадах


Листопад 25
18:08 2021

Про це повідомив Голова Держенергоефективності Валерій Безус під час виступу на І Форумі учасників Європейської Енергетичної Відзнаки в Україні.

«Вперше в історії України нещодавно ухваленим законом «Про енергоефективність» органи місцевого самоврядування визнані на законодавчому рівні одним з ключових суб’єктів в управлінні сферою енергоефективності. Таким чином закон закладає нове підгрунтя відносин у цій сфері, а також надає необхідні інструменти», - повідомив Валерій Безус.

Так, протягом найближчих 3 років органи місцевого самоврядування мають прийняти місцеві енергетичні плани, враховуючи питання енергоефективності.

Важливо, що органи місцевого самоврядування прийматимуть рішення щодо впровадження систем енергоменеджменту з урахуванням примірного положення, що має затверджуватись Кабінетом Міністрів України. Через 2 роки з дня набрання чинності закону таке рішення буде обов’язковою умовою отримання державної підтримки на енергоефективні заходи.

«Новою можливістю є вперше зафіксована в законі норма про те, що економія коштів від енергоменеджменту має бути спрямована на фінансування  енергоефективних заходів у закладах бюджетної сфери», - наголосив Валерій Безус.

Держенергоефективності, у свою чергу, вестиме реєстр органів державної влади та органів місцевого самоврядування, в яких впроваджено систему енергетичного менеджменту. Реєстр буде оприлюднено на офіційному веб-сайті Агентства.

Крім цього, закон розблоковує енергосервіс. Також передбачено оцінку потенціалу запровадження ефективного централізованого теплопостачання та високоефективної когенерації.

«Закон передбачає розробку понад 40 підзаконних нормативно-правових актів, більшість з яких стосується енергоефективності в громадах. Тому закликаю усіх до консолідації зусиль для досягнення реальних практичних результатів», - підсумував Голова.

В. Безус також подякував організатору заходу – Асоціації «Енергоефективні міста України» – за активну роботу з громадами щодо впровадження інструменту Європейська Енергетична Відзнака.

Управління  комунікації та зв’язків з громадськістю

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Яку винагороду можуть отримати військові за знищення або захоплення ворожої техніки

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: Київський інститут НГУ готує лідерів, здатних діяти в умовах сучасної війни

Прочитайте повну статтю

Компетентність як елемент безпеки: чому експортний контроль має починатися з освіти?

Прочитайте повну статтю

Засідання Ради суддів України відбудеться 26 червня 2026 року

Прочитайте повну статтю

ВРП внесе Президентові України подання про призначення п’ятьох суддів до апеляційних судів

Прочитайте повну статтю

Оптимізація судового навантаження через транстериторіальну підсудність: презентовано пілотний п...

Прочитайте повну статтю

Відновили документи після втрати через обстріл: допомога ВПО триває

Прочитайте повну статтю

Заволоділи майном київської лікарні на 300 млн грн: ДБР підозрює в оборудці ексзаступника секре...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь