Запрошуємо на зустріч до 70-річчя Норильського й Воркутинського повстань і Міжнародного дня героїв боротьби з тоталітаризмом


Травень 21
18:18 2023

24 травня, 17:00, Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, Київ.

25 травня виповнюється 70 років, як у таборах радянського ГУЛАГу в Норильську розпочалося повстання вʼязнів. Через два місяці, 19 липня 1953-го, повстали також вʼязні у Воркуті.

Люди, увʼязнені радянським тоталітаризмом з політичних мотивів, у найбільш нелюдських умовах спромоглися на протест проти системи пригноблення. Вони апелювали до людської гідності та обʼєднували довкола спротиву тоталітарній машині людей різних національностей.

Українці відіграли у повстаннях знакову роль – вони були їх ініціаторами та активними учасниками.

Попри це, значення тих подій досі мало відоме широкому загалу навіть в Україні. По суті повстання сприяли демонтажу системи ГУЛАГу, яка, бувши побудованою на рабській праці увʼязнених, відігравала в часи Сталіна ключову роль у радянській економіці. Є й інші особливості повстань, які належить обговорювати та усвідомлювати, – ненасильницький спротив, акцент на правах людини, єднання людей різних націй – і це в найбільш людиноненависницькому, ізольованому від світу, сповненому насилля середовищі!

Запрошуємо журналістів, представників влади та громадських організацій, всіх, кому цікава тема, на міжнародну публічну зустріч, яка покликана вшанувати памʼять учасників повстань та сприяти поширенню знання про ті події.

У зустрічі візьмуть участь:

представники парламентів та урядових органів України й Литви:

дослідники теми з України, Казахстану, Японії:

а також ті, хто мав безпосередній досвід спілкування з учасниками Норильського та Воркутинського повстань:

Модеруватиме зустріч Мрідула Гош, викладачка Києво-Могилянської академії, голова правління Східноєвропейського інституту розвитку.

Зустріч відбудеться напередодні Міжнародного дня героїв боротьби з тоталітаризмом, запровадженого Європарламентом.

24 травня, початок о 17:00.

Локація: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (Київ, Майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок, другий поверх).

Щоб відвідати зустріч офлайн, необхідна реєстрація за посиланням.

Подія також транслюватиметься наживо на ютуб-каналі УІНП та офіційних сторінках УІНП, Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану та Національного музею Революції Гідності у фейсбуці.

Організатори: Український інститут національної памʼяті, Національний музей Революції Гідності, Архів національної памʼяті, Києво-Могилянська академія.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

28 червня 2025 року на Луганщині внаслідок удару ворожого FPV-дрона загинув прикордонник Костян...

Прочитайте повну статтю

​30 років Конституції України – привітання Голови Ради суддів України

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко привітав перших випускників ліцеїв МВС: «Зовсім скоро вами пишатиметься вся Украї...

Прочитайте повну статтю

Використання сучасних криміналістичних знань під час досудового розслідування

Прочитайте повну статтю

АРМА вперше прийняло в управління арештовані криптоактиви: на гаманець Агентства надійшло понад...

Прочитайте повну статтю

За цей тиждень 15 наших областей були під ударами росії, - Володимир Зеленський

Прочитайте повну статтю

У Львові відбувся четвертий «Кубок Воїнів» із кульової стрільби серед поранених військовослужбо...

Прочитайте повну статтю

Республіка Корея передала Національній поліції України 60 пікапів для виконання службових завда...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь