Заступник голови Комітету з питань антикорупційної політики О.Мошенець: Шостий пакет санкцій ЄС має включати повне ембарго на постачання нафти і газу з рф


Квітень 28
15:27 2022

Впродовж двох місяців кожен українець всіма можливими способами боронить рідну землю та безпеку у Європі від повномасштабного вторгнення росії. Ми довели, що зухвалому й безцеремонному агресору, який порушує норми права і моралі можна і потрібно протистояти.

Щоб перемогти у цій війні Добра та Зла нашій країні потрібна допомога, зокрема, сучасне оборонне і наступальне озброєння, дієві економічні санкції, оскільки агресор має значний економічний і військовий потенціал. Поступово - завдяки відвазі українського народу та небайдужості інших країн - вдалося досягнути суттєвих зрушень у військовій площині. Проте, залишається відкритим найгостріше економічне питання - повне енергетичне ембарго рф.

   В той час, як одні західні країни відшукують та знаходять рішення для відмови від російського викопного палива й готові захищати людські життя ціною власних збитків, інші - головною цінністю вважають економічну вигоду і власний комфорт. Серед останніх найактивніше виступають проти енергетичних санкцій Угорщина та Австрія.

Країни, які займають позицію «ми не повинні платити за цю війну, тому ми не підтримуємо запровадження санкцій щодо постачання газу й нафти», не до кінця усвідомлюють, що рф веде війну не лише проти України – під загрозою безпека Європи, невід’ємною частиною якої вони себе вважають. Агресор перевіряє на міцність спроможність таких союзів, як НАТО та ЄС швидко, злагоджено та єдино протистояти будь-яким викликам в тому числі збройним.

Купуючи за мільярди доларів США російські енергоресурси країни-противники санкцій фінансують армію та репресивний апарат рф, у якого з такими можливостями ще надовго вистачить ресурсу для війни в Україні. Лише менш ніж за півтора місяці бойових дій європейці заплатили за російські нафту і газ $37 млрд. Для порівняння вартість підбитого крейсера «Москва» становить $750 млн.

Не залишайтесь осторонь воєнних злочинів рф і спроб знецінення європейських цінностей. Щоб зупинити агресію, кровопролиття й нівелювати ризик початку Третьої світової війни потрібно якнайшвидше запровадити потужні та дієві санкції проти рф.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь