Захищено права 32 викривачів корупції, виявлено корупційні ризики у 100 НПА: підсумки роботи НАЗК за напрямом запобігання та виявлення корупції у 2021 році
Захист громадян, які викривають корупцію, виявлення корупційних ризиків у проектах нормативних актів, координація антикорупційних уповноважених в державних організаціях – це лише частина функцій Агентства, які стосуються запобігання та виявлення корупції.
«Запобігати корупції, а не усувати її наслідки – набагато дешевше та ефективніше для держави. Саме тому НАЗК (ред. – Національне агентство з питань запобігання корупції) посилює напрямок запобігання та протидії корупції. Завдяки антикорупційній експертизі та аналізу корупційних ризиків ми усуваємо корупційні схеми ще на етапі створення документів. Завдяки розбудові спільноти антикорупційних уповноважених – забезпечуємо контроль за виконанням антикорупційного законодавства по всій країні. А мотивуючи людей викривати корупцію, захищаючи їх у суді, змінюємо культуру для розбудови доброчесного суспільства в Україні», – зазначає керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач.
Основні досягнення за напрямом запобігання та виявлення корупції за рік команди НАЗК:
Взаємодія з викривачами:
Антикорупційна екпертиза та аналіз корупційних ризиків:
Розбудова мережі антикорупційних уповноважених:
Робота Реєстру корупціонерів:
«Окрему увагу було приділено підготовці до запуску Єдиного порталу повідомлень про корупцію – порталу викривачів. Він значно прискорить розгляд повідомлень про корупцію та гарантуватиме повну анонімність особи, яка повідомляє. Повноцінний запуск порталу планується у першій половині 2022 року», – додав керівник Департаменту Сергій Деркач.