Збереження європейських санкцій щодо ексвисокопосадовців – Офіс Генпрокурора цьогоріч надіслав 62 повідомлення до ЄС


Листопад 12
17:01 2021

Офіс Генерального прокурора забезпечує регулярне інформування Європейської служби зовнішньої діяльності, у складі якої діє санкційний підрозділ, про стан та прогрес розслідування кримінальних проваджень щодо осіб, до яких застосовано обмежувальні заходи рішенням Ради ЄС.

З моменту запровадження санкцій, українська прокуратура надіслала сотні інформаційних повідомлень на адресу санкційного підрозділу ЄС.  У поточному році на адресу Європейського Союзу вже надіслано 62 такі повідомлення.

Задля підтримання застосованих санкцій  наприкінці жовтня 2021 року Генеральним прокурором Іриною Венедіктовою направлено листа на адресу Європейської служби зовнішньої діяльності.  До нього додавалися 1210 аркушів матеріалів, які включали інформаційні повідомлення слідчих, детективів та процесуальних керівників у конкретних кримінальних провадженнях, а також копії процесуальних рішень, необхідних для чергового щорічного перегляду санкцій, застосованих проти колишніх українських високопосадовців та пов’язаних з ними осіб.

Європейський Союз дуже відповідально ставиться до питання застосування санкцій, приділяючи особливу увагу питанню дотримання у кримінальному провадженні права на захист та права на ефективний засіб юридичного захисту підозрюваних, тому просить надавати не лише інформацію про прогрес у розслідуванні, а й підтвердження вручення підсанкційним особам процесуальних рішень.

Від якості та повноти інформації, підготовленої органами досудового розслідування та процесуальними керівниками, залежать рішення ЄСЗД щодо доцільності продовження санкцій ЄС стосовно конкретних осіб.

Питання застосування Європейським Союзом персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів стосовно колишніх високопосадовців України та їхнього найближчого оточення, а також подальшого подовження їх дії перебуває на особистому контролі Генерального прокурора Ірини Венедіктової.

Відповідні інформаційні повідомлення Офіс Генерального прокурора надсилає також на адресу урядів Швейцарської Конфедерації, Канади, Князівства Ліхтенштейн та інших країн, якими запроваджено санкції відносно колишніх українських високопосадовців.

Так, у серпні цього року на адресу Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії надіслано 29 інформаційних повідомлень про стан розслідування кримінальних проваджень щодо підсанкційних осіб.

Нагадаємо, що в лютому цього року за ініціативи Генпрокурора відбулася спільна нарада керівників правоохоронних та інших державних органів щодо комплексу заходів та узгоджених дій, необхідних для забезпечення інформування ЄС з використанням дипломатичних і правоохоронних можливостей та заохочення іноземних партнерів до збереження санкцій, застосованих до українських екс-високопосадовців.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Екстремальна евакуація з Красногорівки: «Білі янголи» врятували трьох людей

Прочитайте повну статтю

Понад 700 тис. екз. молоді риб випущено у водойми країни від початку року

Прочитайте повну статтю

Японія продовжує підтримувати Україну: Держрибагентство отримало нову партію екскаваторів KOMAT...

Прочитайте повну статтю

Заступник Голови АРМА оглянув арештований актив у Запоріжжі

Прочитайте повну статтю

Підозрюваний у вбивстві Ірини Фаріон, ймовірно, готувався до скоєння інших злочинів

Прочитайте повну статтю

Українська делегація взяла участь у конференції з питань шкільної безпеки NASRO-2024

Прочитайте повну статтю

Уряд прийняв постанову про електронну інформаційну систему обліку канабісу

Прочитайте повну статтю

Нацполіція за участі Держлікслужби перекрила канал ввезення в Україну фальсифікованих ліків рос...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь