Знайди місто-побратима: аналітики Центру спільних дій підготували інструкцію
Аналітики Центру спільних дій підготували інструкцію “Знайти місто-побратима”. Вона містить покрокові рекомендації для місцевої влади громад, які шукають нових партнерів.
У документі представники місцевого самоврядування знайдуть практичні поради:
В інструкції є перелік платформ, на яких громади можуть шукати нових побратимів, контакти організацій, що можуть із цим допомогти та зразки договорів про партнерство та співробітництво.
ЗАВАНТАЖИТИ інструкцію (PDF, 5,6 МБ)
«Децентралізація» нагадує, що територіальні громади України для налагодження комунікації з муніципалітетами інших країн та укладання угод про побратимство можуть скористатися методичними рекомендаціями «Міжнародне муніципальне партнерство». Такі рекомендації містять алгоритми дій та практичні поради з налагодження партнерства, успішні приклади вже діючих партнерств, практичні поради щодо особливостей митного та бухгалтерського оформлення різних видів допомоги, яку партнери можуть надавати один одному, інформацію про те, як вибирати партнерів, як організувати роботу відповідних фахівців або підрозділу, а також про фінансування, облік і звітність та багато іншої корисної інформації.
На основі цих рекомендацій Міністерством розвитку громад та територій України розроблено розділ «Партнерство задля відновлення та розвитку» національного порталу «Децентралізація», за підтримки швейцарсько-українського проєкту «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» DECIDE та Програми «U-LEAD з Європою».
Ці рекомендації базуються на методології Ради Європи City to City Cooperation, їх підготовлено Радою Європи в рамках Програми «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» на запит Міністерства розвитку громад та територій України.