Зона відчуження має всі можливості стати світовим науковим центром з вивчення мирного атому


Червень 02
21:27 2022

Про це заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час престуру у Зону відчуження. Міністр спільно із журналістами відвідав об’єкти, які на початку вторгнення рф в Україну були окуповані російськими військами.

«35 днів – саме стільки Зона відчуження перебувала в окупації. Навряд варвари усвідомлювали, що ставлять під загрозу все людство. Навряд вони розуміли, що роблять, коли знищують майже 100 одиниць коштовного аналітичного обладнання, аналогів якого немає у Європі. Коли пошкодили 133 джерела випромінювання. Навряд чи вони розуміли, як будуть використовувати награбоване обладнання обладнання», - прокоментував Руслан Стрілець.

Сьогодні Зона відчуження потроху оговтується від варварської навали. Триває інвентаризація та оцінка розміру завданих збитків.

Як відзначив Міністр, за попередніми підрахунками, шкода від дій російських військ у Зоні відчуження вже становить майже 2,5 млрд гривень. Наразі проводяться роботи з ліквідації всіх слідів «руського миру». Із допомогою та за підтримки міжнародних партнерів Україна зможе перетворити Зону відчуження на світовий науковий хаб з вивчення мирного атому:

«Сьогодні до Зони відчуження прикута увага всієї світової спільноти. І ми маємо всі шанси зробити її центром вивчення мирного атому, прийняття рішень і впровадження нових практик. Мова йде не просто про оновлення лабораторії, а про створення нової наукової платформи із сучасним обладнанням та фахівцями світового рівня. Сьогодні є всі інструменти для того, щоб це зробити».

У рамках престуру журналісти відвідали лабораторію новітню Центральну аналітичну лабораторію в м. Чорнобиль, яку розграбували загарбники, а також найбільшу в світі мобільну металоконструкцію – об`єкт «Укриття».

Нагадаємо, що вторгнення російських військ у зону відчуження призвело до втрати контролю над цим об’єктом і поставило під загрозу міжнародну екологічну безпеку в цілому.

Двічі, 9 та 14 березня, через дії окупантів відбувалося аварійне знеструмлення Чорнобильської АЕС. Увесь цей час усі об’єкти ДСП «Чорнобильська АЕС» були підключені до аварійних дизель-генераторів.

Знеструмлення НБК могло призвести до повної втрати контролю над системою безпеки комплексу. Через зупинку вентиляції НБК, існувала загроза забруднення радіоактивним пилом не лише України, а й країн Європи.

Окупанти використовували ЧАЕС як військову базу. Вони зберігали значну кількість боєприпасів поблизу атомної станції. Їх здетонування чи застосування могло призвести до пошкодження ізоляційних споруд над четвертим енергоблоком станції. Тоді в атмосферу могла би потрапити значна кількість радіоактивного пилу.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Ігор Клименко доповів Володимиру Зеленському про ліквідацію наслідків російських ударів

Прочитайте повну статтю

Антидопінгова діяльність у спорті: Комітет розглянув стан виконання Закону

Прочитайте повну статтю

Посилення співпраці задля виконання рішень ЄСПЛ: у Мін’юсті відбулася багатостороння зустріч із...

Прочитайте повну статтю

Хай живе надія: вдруге відбувся фестиваль хорових колективів ліцеїв МВС

Прочитайте повну статтю

Наші вдома: як підрозділи системи МВС супроводжують перші кроки звільнених з полону бійців на ш...

Прочитайте повну статтю

Участь у Регіональному воркшопі з питань протидії незаконному обігу та фальсифікації лікарських...

Прочитайте повну статтю

Представників Держлікслужби включено до складу делегації України для участі в роботі сесій Комі...

Прочитайте повну статтю

У Валках оформили паспортні документи для родини ромської національної меншини

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь