10 квітня: Ситуація в соціальній сфері станом на 18:00
Відновлення життя в деокупованих містах та селищах буде відбуватися, в тому числі, за кошти з гуманітарного рахунку Мінсоцполітики, - Костянтин Кошеленко. Заступник Міністра соціальної політики України Костянтин Кошеленко та заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря відвідали м.Буча Київської області та зустрілись з секретарем Бучанської міської ради, з яким обговорили першочергові кроки з відновлення цивільного життя у місті.“ Для найшвидшого відновлення життя в деокупованих містах та селищах будуть зроблені всі необхідні кроки від Міністерства. Буде надана допомога, в тому числі за рахунок гуманітарного рахунку Міністерства соціальної політики, який був відкритий у Національному банку України”, - підкреслив заступник Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. А також був відвіданий гуманітарний штаб, якому передано товари першої необхідності й продукти харчування. Наразі гуманітарним штабом міста налагоджена робота трьох соціально-гуманітарних центрів, де мешканці міста можуть отримати необхідні продукти, засоби гігієни та ліки.
На деокупованій Київщині розпочато роботу із забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя. Заступник Міністра охорони здоров'я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін разом із фахівцями Держпродспоживслужби та Центру контролю та профілактики хвороб Київської області здійснили візит до звільнених від російських окупантів населених пунктів Київської області. Поїздка відбулась, зокрема, у рамках виконання наказу МОЗ №579 “Деякі питання забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення під час ліквідації наслідків збройної агресії російської федерації проти України”. Затверджений Наказ передбачає дослідження якості та безпечності питної води, яка подається населенню. Це потрібно для недопущення спалахів інфекційних хвороб, які можуть бути передані через воду. Основна роль у виконанні вказаного наказу відводиться центрам контролю та профілактики хвороб у регіонах за експертної підтримки Центру громадського здоров’я. Під час відвідин Ірпеня та Бучі було відібрано проби води для її дослідження на відповідність основним бактеріологічним та санітарно-хімічним показникам. Повторний виїзд для контролю безпечності води та ґрунту запланований за кілька днів. Відповідний наказ регламентує проведення також заходів із дезінсекції, дезінфекції та дератизації, дослідження ґрунту біля (навколо) місць аварій хімічних об’єктів, сховищ пального, хімікатів, промислових підприємств та вирішення питання перепоховання останків загиблих, проведення обстеження шахтних колодязів, джерел, бюветів, їх ремонт та очищення.
В Уряді створили робочу групу для захисту українських громадян, які виїхали за кордон в умовах війни. 9 квітня на засіданні Уряду було схвалено постанову про утворення робочої групи щодо захисту прав і свобод громадян України, які перебувають на території держав-членів ЄС та інших держав як тимчасово переміщені особи. Співголовами робочої групи визначено Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгу Стефанішину та Міністра соціальної політики Марину Лазебну. «Разом з Європейською Комісією працюємо над тим, щоб у нас була спільна політика щодо підтримки та захисту українських переселенців. Чимало з них були змушені рятуватись від війни, не маючи речей першої необхідності і джерел до існування. Вони потребують консульської та гуманітарної підтримки, забезпечення житлом, вирішення всього комплексу питань, пов'язаних із соціальним захистом, доступом до медицини, освіти, а також можливості працевлаштування. Важливо, щоб наші громадяни відчували, що Україна з ними і дбає про них», – зазначила Ольга Стефанішина. «З перших днів широкомасштабного вторгнення Росії в Україну ми вирішували невідкладні питання: спростили виїзд українців за кордон у безпечні місця, забезпечили, щоб в країнах, куди вони перемістились, їхні права були захищені та надавалась максимальна допомога. Особливу увагу приділили захисту прав дітей з вразливих категорій, людей з інвалідністю. Тепер настав час для довгострокової транскордонної політики з ЄС щодо захисту прав українців у державах-членах та програми репатріації до України після стабілізації ситуації», – сказала Марина Лазебна. Серед завдань робочої групи: