27 квітня: Ситуація в соціальній сфері станом на 20:00
Мінцифри запустило гарячу лінію для консультацій щодо виплат для ВПО та допомоги безробітним. Відтепер дізнатися потрібну інформацію про виплати для внутрішньо переміщених осіб, допомогу по безробіттю та іншу соціальну підтримку українці можуть зателефонувавши нам на гарячу лінію за телефоном 0 800 33 18 34. Графік роботи гарячої лінії: щодня з 8:00 до 22:00.Дзвінки з номерів українських мобільних операторів безоплатні. Нагадаємо, що минулого тижня в Дії зʼявилася комплексна послуга для ВПО, якою скористалися вже понад 100 тисяч українців.Діліться телефоном із тими, кому необхідна допомога з послугами для ВПО.
Уряд ухвалив рішення, яке пришвидшить надання гуманітарної допомоги людям, що знаходяться в зоні бойових дій. Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови, що регулює забезпечення населення продовольчими товарами тривалого зберігання та санітарно-гігієнічними товарами в умовах воєнного стану. Відтепер військові адміністрації можуть самостійно закуповувати таку продукцію для формування резервів з подальшою безоплатною видачею населенню або ж долучити для здійснення закупівель інші області-партнери. Крім того вони зможуть формувати набори з наявної у них гуманітарної допомоги. Це створить стратегічний запас найнеобхідніших товарів, аби, у разі порушення логістичних ланцюжків, люди мали змогу оперативно отримати продовольчі та санітарно-гігієнічні товари для власних потреб.Також затверджені переліки обласних адміністрацій, які допомагатимуть регіонам, де відбуваються активні бойові дії, в забезпеченні продовольчими і санітарно-гігієнічними товарами з розрахунком кількості людей, яким вони можуть допомогти. Уряд продовжує підтримувати населення в областях, які найбільше постраждали від війни. В рамках роботи Координаційного штабу з гуманітарних і соціальних питань до цих регіонів на їх запит здійснюється постачання більш ніж 7 мільйонів продуктових наборів. Транспортування допомоги відбувається силами Укрзалізниці та Укрпошти.
В умовах повномасштабної війни втрату документів про освіту не можна назвати рідкістю, адже багатьом українцям довелося евакуюватися з рідних міст у більш безпечні регіони. Головне правило – не панікувати. Алгоритм подальших дій залежить від обставин, які детально розібрала команда Міністерства освіти і науки України. При втраті документа про загальну середню освіту необхідно звертатися до закладу, що його видав. Крім цього, від імені заявника може звертатися законний представник. Особи, які здобули загальну середню освіту в закладах освіти на тимчасово окупованих територіях України, закладах окремих населених пунктів Донецької та Луганської областей, а також на захоплених територіях, можуть звернутися із заявою до будь-якого ЗЗСО відповідного ступеня за місцем тимчасового проживання чи перебування випускника (чи законного представника). У разі відсутності довідки щодо результатів річного оцінювання навчальних досягнень, заклад здійснює оцінювання знань випускника відповідно до Порядку обліку та видачі документів про загальну середню освіту державного зразка особам, які здобули загальну середню освіту в навчальних закладах на тимчасово окупованій території України у 2014 році, затвердженого Наказом МОН від 12 травня 2014 року №570. Для отримання дубліката необхідно звернутися до будь-якого ЗЗСО (на території, де не ведуться бойові дії) із заявою щодо надання інформації про отриманий в Україні документ.
Станом на 27 квітня 2022 року всі заклади професійної (професійно-технічної) освіти 18 регіонів України поновили навчання. Частково продовжено освітній процес у профтехах 7 областей. Заклади фахової передвищої освіти 24 регіонів продовжують здійснювати освітній процес у дистанційному форматі. У 15 областях, де дозволяє безпекова ситуація, коледжі все більше переходять на змішану форму навчання. Щодо роботи закладів вищої освіти. Університети, окрім створення пунктів для складання національного мультипредметного тесту, продовжують освітній процес. Навчання здійснюють заклади вищої освіти 24 регіонів за дистанційною формою навчання, з них у 6 областях здійснюється змішане навчання.
Франція продовжить надавати всебічну підтримку сфері охорони здоров’я нашої країни, оперативно реагувати на звернення МОЗ України щодо потреби в медичних засобах, обладнанні та витратних матеріалах. Зокрема, вже найближчими днями Україна очікує від французьких партнерів чергову партію гуманітарної допомоги.