Андрій Герус: потрібне законодавство, яке дозволить розвивати розподілену «зелену» генерацію в Україні


Березень 31
15:00 2023

Питання розвитку розподіленої "зеленої" генерації та самовиробництво електричної енергії з відновлюваних джерел енергії було розглянуто  на «круглому столі» у Комітеті Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Учасники круглого столу «Розвиток розподіленої «зеленої» генерації та самовиробництво електричної енергії як елемент сучасної енергосистеми»  обговорили можливості для розбудови сучасної енергосистеми в Україні із забезпеченням високого рівня безпеки енергопостачання, роль просьюмерів у енергосистемі, а також ознайомилися із законодавчими напрацюваннями, направленими на врегулювання цих питань.

За інформацією Міністерства енергетики України, під час проходження осінньо-зимового періоду 2022/2023 років енергосистема України витримала понад 30 повітряних атак ворога, під час яких постраждало 24 електростанції, близько 45% інфраструктури НЕК "Укренерго". Це призводило до тривалих масових відключень споживачів. Убезпечити країну від повторення такого сценарію може зміна архітектури енергосистеми, в ході якого відбудеться розосередження генерації.

Суттєвому розвиткові розподіленої генерації можуть сприяти відновлювані джерела енергії. Зараз народні депутати, органи виконавчої влади та експерти опрацьовують відповідні законодавчі механізми, які стимулюватимуть інвестування у такі проекти в Україні, розповів голова Комітету Андрій Герус.

«Ми б хотіли ухвалити закон, який давав би правильні напрямки для розвитку нашої розподіленої генерації. На мою думку, найперше, що варто зробити – створити стимули, за яких генерація буде максимально наближена до споживача»,  – сказав Андрій Герус.

Голова Комітету підкреслив, що енергосистема у процесі відновлення потребує також і модернізації, в ході якої будуть з’являтися об’єкти, що підвищуватимуть її ефективність, зменшуватимуть ризики тривалих відключень, скорочуватимуть втрати електроенергії та забезпечуватимуть додаткову безпеку енергопостачання. При цьому, розвиток розподіленої генерації дозволить забезпечувати електроенергією споживачів за значно доступнішими цінами, ніж електроенергія, вироблена, наприклад, дизель-генераторами.

«У нас уже є версія законопроекту, яку ми готові представити учасникам ринку і, після обговорення та узгодження позицій, готувати до ухвалення»,  – відзначив Андрій Герус.

Нині Міністерство енергетики доопрацьовує версію законопроекту, яка врегульовує діяльність просьюмерів, запроваджує систему Net Billing (стимули для першочергового покриття виробленою електроенергією власних потреб та можливості для продажу надлишків електроенергії за ринковою ціною), а також створює передумови для посилення безпеки енергопостачання.

За словами першого заступника міністра енергетики України Юрія Власенка, ефективність ВДЕ у ролі автономного джерела живлення, наближеного до споживача, продемонструвала ситуація на Одещині. Коли у регіоні внаслідок аварії на підстанції була знеструмлена значна частина області, два локальні вітропарки забезпечили живлення критичної інфраструктури та близько 100 тис. споживачів.

За результатами обговорення прийнято рішення фіналізувати найближчими днями роботу над законопроектом. 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Київ. Оперативна інформація щодо ворожої атаки у Солом'янському районі

Прочитайте повну статтю

Київщина: внаслідок нічної ворожої атаки постраждала дитина

Прочитайте повну статтю

Катерина Шевченко представила досягнення України у сфері судової співпраці та імплементації ста...

Прочитайте повну статтю

Катерина Шевченко: Україна укріплює партнерство з ЄС у сфері правосуддя та виконання рішень суд...

Прочитайте повну статтю

У Брюсселі завершилася зустріч Україна-ЄС в межах двостороннього скринінгу за переговорним Розд...

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко відвідав поліцейських та нацгвардійців на пекельних ділянках фронту Донеччини

Прочитайте повну статтю

Леонід Тимченко: МВС планує охопити південь України роботою Служби 112 до квітня 2025 року

Прочитайте повну статтю

У Брюсселі завершилась двостороння скринінгова зустріч Україна – ЄС, у якій брали участь предст...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь