Андрій Костін та представниця Офісу прокурора МКС Бренда Голліс оглянули місця російських атак на Одещині


Червень 10
21:04 2024

Генеральний прокурор та керівниця розслідуваннями міжнародних злочинів, вчинених в Україні, від Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду Бренда Голліс побували на Одещині. Разом з керівником Одеської обласної прокуратури Ігорем Домущеєм вони оглянули місця російських обстрілів. Це цивільні об’єкти — житлові будинки, енергетичні об’єкти, портова інфраструктура. Оглянули також і пошкоджені об’єкти культурної спадщини.

На території регіону з початку повномасштабної агресії росії проти України задокументовано та розслідується 299 фактів обстрілу об’єктів цивільної та критичної інфраструктури міста Одеси та Одеської області.

Наразі відомо про загибель 115 цивільних, серед них 10 дітей. Знищено та пошкоджено понад 8000 житлових квартир, приватних будинків, навчальних закладів, закладів громадського харчування, баз відпочинку в прибережній зоні, складських приміщень підприємств та господарств, торгівельних павільйонів у прибережній зон, торговий комплекс «7 км», а також десятиповерхова будівля бізнес-центру.

Значно пошкоджено Одеський Спасо-Преображенський кафедральний собор, будівлі Свято-Іверського чоловічого монастиря та понад 30 будівель у м. Одесі, які є пам’ятками архітектури ХIX-XX сторіччя.

Внаслідок російської агресії в Одесі та на Одещині зафіксовано 21 масований обстріл портової та аграрної інфраструктури. 6 осіб загинули, 30 отримали поранення. Атак зазнали не лише великі порти, такі як в Одесі, Чорноморську та Південному, а також всі порти на Дунаї-Рені, Ізмаїл, Усть-Дунайськ та Білгород-Дністровський.

В Одесі Генпрокурор провів нараду за участі Бренди Голліс, начальника Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора Юрія Бєлоусова, керівництва обласної прокуратури, обласних управлінь Нацполіції України та СБУ.

Андрій Костін наголосив на важливості забезпечення правоохоронцями якісного збору доказів воєнних злочинів. Він запевнив, що команда МКС матиме максимальну підтримку у забезпеченні доступу до місць вчинення воєнних злочинів, матеріалів національних розслідувань. 

Генпрокурор назвав важливим, що представниця Офісу прокурора МКС Бренда Голліс мала можливість на власні очі пересвідчитися, що агресор наносить масові атаки на об’єкти цивільної інфраструктури Одеської області – житлові будинки, портову інфраструктуру, об’єкти енергетики, релігійні споруди. Крім того, неодноразово об’єктом нападу була центральна частина міста Одеси, які перебуває під захистом ЮНЕСКО.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розпочато бета-тестування нового функціоналу еРиба

Прочитайте повну статтю

Важливий крок для розвитку рибної галузі: Верховна Рада підтримала законопроект про залучення і...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України підтримала законодавчі ініціативи щодо забезпечення простежуваності водни...

Прочитайте повну статтю

Заступник Глави МВС Василь Тетеря провів координаційну нараду на Херсонщині

Прочитайте повну статтю

Богдан Драп'ятий: "Формування державної політики у сфері безпеки дорожнього руху - незмінний пр...

Прочитайте повну статтю

Запрошуємо до вступу в ліцеї безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання сис...

Прочитайте повну статтю

У Львові правоохоронці викрили двох братів, які створювали для продажу фішингові сайти

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечило надходження 35 млн гривень до держбюджету від управління арештованими заправка...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь